Naga MarketsBieżący tydzień będzie stał pod znakiem szczytu UE i decyzji dotyczących umowy handlowej pomiędzy UE i Wielką Brytanią po jej ostatecznym wyjściu z Unii. Próba przewidzenia ruchów tych walut analizą techniczną mając na uwadze nadchodzące wydarzenia polityczno-ekonomiczne może się nie udać.

W konfrontacji z newsami każda analiza jest na straconej pozycji, przykładem choćby niedawny, opublikowany tuż po wyjściu ze szpitala, tweet prezydenta Trumpa.

Mając na względzie wyżej opisane czynniki, postanowiłem przyjrzeć się bliżej walutom z poza Europy. Mój wybór padł na NZDCAD. Do analizy tego instrumentu zachęciła mnie dość klarowna sytuacja na wykresie tak dziennym jak i czterogodzinnym H4.

nzdcad
NZDCAD Daily – na wsparciu trójkąta pojawiła się formacja objęcia hossy

Na wykresie dziennym ostatnia świeca minionego tygodnia wraz z poprzedzającą utworzyły formację outside bara ( objęcie hossy). Dzisiejsze zachowanie ceny sygnalizuje próbę wybicia z tej formacji w górę. MACD zaczyna “zawracać” czyli wchodzi w fazę wzrostową.

nzdcad h4
NZDCAD H4 – cena porusza się w trójkącie symetrycznym, na MACD trwa dywergencja wzrostowa

Na wykresie H4 zaznaczyłem znaną formacje PA – trójkąt symetryczny, jest to formacja bilateralna z której wybicie może nastąpić z tym samym prawdopodobieństwem w obie strony. Trwa dywergencja wzrostowa na MACD, co może sugerować wybicie górą. Gdyby pokusić się o wskazanie celu popytu, to może to być najbliższa strefa podaży 0.8830.

Polecam też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here