Naga MarketsTrading Price Action PatternsPara walutowa NZDCAD (dolar nowozelandzki do dolara kanadyjskiego) od marca br. porusza się w trendzie wzrostowym. W okresie sierpień-październik para znajdowała się w zwężającej się konsolidacji która przyjęła kształt trójkąta.

W listopadzie nastąpiło wybicie z konsolidacji i cena dynamicznie rośnie w kierunku strefy podaży znajdującej się na poziomie 0.9230.

  • objęcie bessy sygnalizuje nadchodzącą korektę
  • NZDCAD ustanawia maksimum 2020r.
nzdcad
NZDCAD Daily – Na MACD pojawiło się maksimum i oscylator wszedł w fazę spadkową.

Dzisiejsza świeca dzienna, będąca ostatnią listopadową, jest spadkowa i obejmując swoim zakresem poprzednią tworzy formacje objęcia bessy. Wybicie dołem z tej formacji byłoby zarazem pokonaniem wsparcia kanału z wykresu H1. Na MACD pojawiło się maksimum i oscylator wszedł w fazę spadkową.

Czy nastąpi atak na wsparcie kanału?

nzdcad h1
NZDCAD H1 – ostatnie dwa tygodnie cena porusza się w kanale wzrostowym

Na wykresie H1 możemy zauważyć, że cena od połowy mijającego miesiąca porusza się w kanale wzrostowym.
Sugerując się sytuacją na wykresie dziennym, która wskazuje na duże prawdopodobieństwo rozpoczęcia korekty ostatnich wzrostów, sygnałem potwierdzającym ten scenariusz może być skuteczne wybicie z kanału.

Pokonanie wsparcia kanału, któremu dodatkowo będzie towarzyszyć dywergencja spadkowa będzie mocnym sygnałem do otwarcia sell z najbliższym celem w okolicy 0.9050.

Polecam też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here