Naga MarketsDługoterminowy wykres pary walutowej NZDCAD ukazuje trend spadkowy, gdzie dołki i szczyty rysują się na coraz niższych poziomach. Linia trendu biegnąca od szczytu z 2016 roku utrzymuje notowania w ryzach. Ostatnie odbicie od tej linii miało miejsce w marcu br., a jeśli kupujący utrzymają kontrolę na rynku, w pierwszej połowie 2020 roku możemy spodziewać się kolejnego ataku na ten opór.

Wykres tygodniowy pary walutowej NZDCAD - 03.01.2020 r.
Wykres tygodniowy pary walutowej NZDCAD – 03.01.2020 r.

Nie masz pewności czy Twoja strategia działa? Zobacz program Forex Tester >>

Jak widać na wykresie tygodniowym NZDCAD powyżej, ostatni dołek w trendzie spadkowym jedynie nieznacznie przekroczył poprzednie minima z września 2018 roku, zanim doszło do odbicia. Może to wskazywać na osłabienie trendu i tym bardziej skłania do obserwacji potencjalnego testu linii trendu spadkowego.

Jeśli bykom udałoby się przełamać wspomnianą linię trendu, otworzyliby sobie drogę do strefy oporu przy 0,9250. Warto jednak dodać, że do pokonania będą mieli jeszcze strefę obrony wokół poziomu 0,8890.

Alternatywnie, skuteczne odbicie od strefy konfluencji, gdzie opór horyzontalny zbiega się z linią trendu spadkowego dawałoby szansę na ruch powrotny w kierunku 0,8245. Wczesnym sygnałem wskazującym na osłabienie ostatnich wzrostów będzie przełamanie linii trendu wzrostowego z wykresu dziennego biegnącej od dołka z 29 października 2019 r., które może mieć miejsce już podczas dzisiejszej sesji. Najbliższe poziomy wsparcia horyzontalnego znajdziemy wtedy przy 0,8614 oraz 0,8500.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych>>

Wykres dzienny pary walutowej NZDCAD - 03.01.2020 r.
Wykres dzienny pary walutowej NZDCAD – 03.01.2020 r.

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here