Naga MarketsNZD/USD ze spadkiem po RBNZ. Société Générale widzi jednak szansę na wzrosty - analiza dla początkującychNieco zaskakujące zachowanie na parze NZD/USD obserwujemy w ostatnich dniach. W środę nad ranem naszego czasu odbyło się posiedzenie banku centralnego Nowej Zelandii. Zgodnie z oczekiwaniami, doszło do podniesienia stóp procentowych, co jednak przełożyło się na silne osłabienie tamtejszej waluty. Dlaczego tak się stało? Po pierwsze, taki ruch był spodziewany i wyceniany od dłuższego czasu. Po drugie, komunikat zabrzmiał dość zachowawczo, mówiąc o tym, że dalsze zacieśnienie polityki zależne będzie od inflacji i rynku pracy.

Czyli nie jest pewne, że kolejne podwyżki szybko nastaną. Po trzecie, mamy słaby globalny sentyment, na którym zyskuje amerykańska waluta. Co ciekawe, mimo solidnego spadku NZD/USD, analitycy Société Générale uważają, że kurs może jeszcze odbić.Podwójny dołek

Kluczowym poziomem jest 0,6860 czyli ostatni dołek. Eksperci wskazują, ze jest to drugi wyżej położony dołek, a więc możliwy początek budowania nowego trendu. Dopóki poziom ten się utrzyma, popyt będzie miał szansę na ruch w kierunku 200 okresowej średniej ruchomej.

nzdusd

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

invest


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here