Naga MarketsPara walutowa NZD/USD pokonała w ostatnim czasie istotną strefę konfluencji wsparcia. Notowania wyznaczyły nowy dołek, a teraz rozpoczęła się korekta, która może przynieść okazje do handlu.

Jak widać na wykresie dziennym poniże, kurs dolara nowozelandzkiego do USD osunął się w tym miesiącu zarówno pod wsparcie horyzontalne (0,6720) jak i linie trendu wzrostowego biegnącą od dołka z 2018 roku.

Po wybiciu dołem wsparcia kurs zniżkował do połowy ubiegłego tygodnia, a następnie pojawiło się odbicie, gdzie kupującym udało się częściowo odrobić straty powstałe po ostatnim impulsie spadkowym.

Korekta jest kontynuowana także na początku obecnego tygodnia, a zatem pozostaje pytanie, gdzie można wypatrywać jej zakończenia i ewentualnego dołączenia do trendu spadkowego. Najbliższy istotny opór wydaje się rozciągać od poziomu 0,6700 (zniesienie 61,8% ostatniego impulsu spadkowego) do byłego wsparcia przy 0,6720. Dodatkowo w tej strefie znajduje się obecnie 20-dniowa EMA, która może działać jako opór dynamiczny.

Pojawienie się sygnału sprzedażowego w omówionej wyżej strefie mogłoby dawać okazję na dołączenie do panującej tendencji. Najbliższy cel znalazłby się wtedy w dołku przy 0,6580.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

NZD/USD - wykres dzienny - 29 kwietnia 2019
NZD/USD – wykres dzienny – 29 kwietnia 2019

Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na:   [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-blue” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here