Naga MarketsKurs dolara słabnie do kiwi. Para walutowa NZD/USD pokonała kluczową strefę oporuWaluty z Antypodów bardzo dobrze radzą sobie od początku tygodnia. Po wczorajszym wystąpieniu prezesa Fed w Jackson Hole, dolar amerykański osłabił się do kiwi. Na koniec dnia, kurs dolara nowozelandzkiego przełamał istotną strefy konfluencji otwierając sobie tym samym drogę do kolejnego oporu. Co dalej z parą walutową NZD/USD?

  • Notowania NZD/USD pokonały strefę konfluencji oporu
  • Najbliższy cel wypada w okolicach 0,67 USD

Kurs dolara nowozelandzkiego zmierza do 0,67 USD

Kurs dolara nowozelandzkiego do greenbacka porusza się w trendzie wzrostowym. Zatrzymał się jednak na oporze przy 0,6700. Od tego czasu, dołki i szczyty rysowały się na coraz niższych poziomach, a na wykresie dziennym utworzyła się flaga spadkowa.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

W tym tygodniu spadki odbiły od wsparcia przy 0,6520 USD, które testowane było od 11. sierpnia. Wczoraj natomiast byczy rajd pokonał ważną strefę konfluencji oporu, gdzie strefa horyzontalna przy 0,66 USD zbiegła się z górnym ograniczeniem kanału.

Wybicie z kanału otworzyło drogę do kolejnej kluczowej strefy oporu przy 0,6700. Jak widać na poniższym wykresie, cena zmierza tam bez żadnego przystanku. Jeśli opór zostanie skutecznie przetestowany, a dodatkowo uformuje się niedźwiedzi sygnał, notowania mogą kierować się z powrotem do wsparcia przy 0,66 USD.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
NZD/USD – wykres dzienny

Alternatywnie, wybicie w górę otwierałoby drogę do szczytu z grudnia 2019 roku przy 0,6755 USD.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here