Naga MarketsKurs dolara nowozelandzkiego trafił na ważny opór. Gdzie zmierza NZD/JPY?Kurs dolara nowozelandzkiego do jena zyskał w ubiegłym tygodniu 3,3 proc. i dotarł do kluczowej strefy oporu. Notowania od ponad miesięcy nie mogą przebić się przez ten opór, a akcja cenowa z ostatnich dni minionego tygodnia nadal wskazuje na jego respektowanie. Jakie są zatem dalsze perspektywy dla pary walutowej NZD/JPY?

  • Notowania NZD/JPY wzrosły w ubiegłym tygodniu o 3,3 proc.
  • Byki trafiły na ważny opór, który został pozytywnie przetestowany
  • Potencjalny ruch spadkowy może kierować cenę do strefy przy 63,72

Powrót niedźwiedzi na NZD/JPY

Przez pierwsze trzy dni minionego tygodnia kontrolę na parze walutowej NZD/JPY sprawowali kupujący. Doszło wtedy od odbicia od kluczowej strefy wsparcia blisko 63,72. W rezultacie notowania osiągnęły kluczowy opór w obrębie okrągłego poziomu 66,00.

Jak jednak widać na poniższym wykresie dziennym, kurs dolara nowozelandzkiego do jena nie był w stanie przebić się przez wspomniany wyżej opór podczas czwartkowej sesji. Zamiast tego, na rynek wkroczyli sprzedający, którym udało się utrzymać kontrolę także w piątek.

Zobaczymy jak akcja cenowa rozegra się w tym tygodniu. Jeśli notowania na zamknięciach dnia utrzymają się pod oporem przy 66,00, mogą dalej zmierzać w kierunku strefy wsparcia przy 63,72.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny pary walutowej NZDJPY

Alternatywnie, wybicie w górę ponad kluczowy opór otwierałoby drogę dalszym wzrostom w kierunku poziomu 67,80.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here