Naga MarketsSpoglądając na notowania pary walutowej NZD/CHF zauważymy, że rynek od drugiej połowy września 2019 r. poruszał się na północ. Wzrosty te już z początkiem grudnia ub.r. sięgnęły poziomu 0.6920, który mimo późniejszych, licznych testów pozostał niepokonany.


Analizując dotychczasową sytuację techniczną dostrzec można tu formację zwyżkującego trójkąta prostokątnego, którego górne ograniczenie stanowił w/w opór a dolne, linia tendencji wzrostowej.

Warto także zwrócić uwagę, że od połowy lutego br. wewnątrz tej formacji powstała także konsolidacja, której dolne ograniczenie stanowiło wsparcie w rejonie 0.6790.

W skutek ubiegłotygodniowej decyzji monetarnej a właściwie nie tyle samej decyzji, co gołębiej zmiany retoryki RBNZ zakładającej, że jeśli w przyszłości miałoby dojść do zmiany wysokości stóp, to jest większa szansa na ich cięcie niż podwyżkę dostrzec można było znaczną wyprzedaż dolara nowozelandzkiego.

To właśnie spadki wywołane tym komunikatem doprowadziły do jednoczesnego wybicia dołem z obydwu wspomnianych wcześniej formacji. Zgodnie z zachowaniem zasady zmiany biegunów, mówiącej o tym, że każde istotne wsparcie po pokonaniu powinno zostać przetestowane od drugiej strony (jako opór), na przestrzeni ostatnich dni doszło do re-testu dolnych ograniczeń tychże formacji. W ich okolicy pojawiła się już kolejna, silna reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie.

Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować obecne spadki, spodziewać moglibyśmy się ich kontynuacji. Realnym zasięgiem w tym przypadku wydają się nawet okolice oddalonego o ponad 170 pips od obecnego kursu poziomu 0.6580.

Do handlu na parach walutowych z NZD i CHF polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej NZDCHF
NZDCHF Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAkcje CD Projekt najwyżej od 7 miesięcy. Spółka planuje otworzyć własny sklep
Następny artykułMillennium udostępnia Apple Pay. Akcje banku w górę o 4,5%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here