Naga MarketsFANG, jaki jest następny ruch?

„FANG, czyli amerykańskie spółki z sektora IT. W drugiej połowie lat 90. XX wieku i na początku obecnego milenium trwało prawdziwe szaleństwo na spółki z sektora technologicznego. Inwestorzy wierzyli, że tak zwane „dot-comy” to przyszłość gospodarki i że każda z nich przyniesienie krociowe zyski. Jak się okazało tylko część z nich odniosła sukces, a pozostała z nich szybciej zniknęła z rynku, niż się na nim pojawiła” – tak o Facebooku, Amazonie, Netflixie oraz Google (Alphabet) – w skrócie FANG – w swoim obszernym artykule pisał Bartosz Zawadzki.


Indeks badający zmianę ceny wspomnianych powyżej został wprowadzony przez nowojorską giełdę pod koniec września 2017 roku. Dzisiaj, NYSE ogłosiła natomiast start nowych kontraktów opcyjnych bazujących na wspomnianym indeksie, który zadebiutuje w poniedziałek, 11 czerwca.

Indeks NYSE FANG+ jest jednakowo ważony i składa się z dziesięciu akcji, w tym pięciu głównych FANG – Google, Apple, Amazon i Netflix – oraz pięciu aktywnie notowanych akcji rozwoju technologii – Alibaba, Baidu, NVIDIA, Tesla i Twitter. Jest on obliczany i rozpowszechniany poprzez globalny kanał ICE Data Global Index Feed pod symbolem “NYFANG”.

Umowa opcji NYSE FANG+ będzie miała charakter europejski, rozliczana gotówką, z mnożnikiem 100 USD i będzie zawierana pod symbolem “FAANG”. Jest to następstwo uruchomionego w listopadzie 2017 r. kontraktu terminowego NYSE FANG+, notowanego na giełdzie ICE Futures U.S.

“Rodzina produktów NYSE FANG+ daje inwestorom możliwość uzyskania lub zabezpieczenia się przed kontaktem z najbardziej uznanymi firmami technologicznymi, internetowymi i medialnymi na świecie. Opcja FANG+ NYSE oferuje kapitałochłonny instrument giełdowy, który pozwala na zwiększenie ekspozycji na te szybko rosnące akcje”, powiedział Ivan Brown, dyrektor ds. opcji w NYSE. “Wprowadzenie na rynek odzwierciedla również zdolność ICE do wykorzystania aktywów w ramach franczyzy w celu dostarczania klientom innowacyjnych rozwiązań, tworząc indeks, który stanowi platformę dla kontraktów terminowych typu futures, a obecnie nową opcję giełdową”.

Połączenie akcji w Indeksie NYSE FANG+ przyniosło 30,85% zannualizowanej całkowitej stopy zwrotu z inwestycji w okresie od 19 września 2014 r. do 18 maja 2018 r., w porównaniu do 16,44% w przypadku NASDAQ-100®, 10,76% w przypadku S&P 500® oraz 19,23% w przypadku Indeksu Technologii Informatycznych S&P 500® .tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here