Naga MarketsAkcjonariusze Selvita S.A., jednej z największych usługowych firm biotechnologicznych w Europie, podjęli decyzję o wyemitowaniu nie więcej niż 2,38 mln akcji serii C, co stanowi ok. 15 proc. obecnego kapitału zakładowego Spółki. Środki pozyskane w ramach oferty zostaną przeznaczone przede wszystkim na akwizycje, a także dalszy rozwój organiczny Selvity.

Selvita podjęła decyzję o wyemitowaniu nie więcej niż 2,38 mln akcji serii C

Emisja akcji będzie przeprowadzona w formie bezprospektowej oferty publicznej i zostanie skierowana do inwestorów kwalifikowanych oraz inwestorów niebędących inwestorami kwalifikowanymi, którzy obejmą akcje o wartości co najmniej 100.000 EUR.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od dnia 27 maja rozpocznie się proces budowania księgi popytu. Uchwała emisyjna przewiduje prawo pierwszeństwa, którego realizacja pozwoli dotychczasowym akcjonariuszom Spółki, będącym inwestorami kwalifikowanymi, na utrzymanie dotychczasowego udziału w akcjonariacie Spółki. Rolę Globalnego Koordynatora i Prowadzącego Księgę Popytu w procesie oferty publicznej pełni IPOPEMA Securities S.A. Doradcą prawnym jest kancelaria Chabasiewicz, Kowalska i Partnerzy.

Selvita planuje pozyskać z emisji akcji ok. 90 mln zł, które przeznaczone będą na przyspieszenie rozwoju Spółki i zwiększenie skali jej działalności na rynku globalnym.

– Od roku Selvita rośnie w tempie 40 proc. Przygotowujemy się do tego, aby kontynuować dynamiczny rozwój firmy także w kolejnych latach. Planowane akwizycje pozwolą nam nie tylko nadal szybko zwiększać skalę biznesu, ale również poszerzyć nasze kompetencje, co przyczyni się do wzmocnienia naszej pozycji konkurencyjnej na globalnym rynku przedklinicznych CRO. Na ten cel przeznaczymy zdecydowaną większość środków jakie pozyskamy z emisji akcji – komentuje Bogusław Sieczkowski, współzałożyciel, istotny akcjonariusz oraz Prezes Zarządu Selvity.

W ostatnich tygodniach Selvita opublikowała strategię rozwoju na lata 2020-2023, która zakłada osiągnięcie ponad 300 mln zł przychodów, przy stabilnej marży EBITDA, oraz ponad miliard zł wartości rynkowej w 2023 r. Jednocześnie dzięki planowanym w ramach strategii inwestycjom, Spółka będzie mogła kontynuować dynamiczny rozwój w kolejnych latach, aby w średnim terminie znaleźć się wśród TOP10 globalnych przedklinicznych CRO.
Jednym z podstawowych założeń strategicznych Selvity są akwizycje.

W kręgu zainteresowania Spółki znajdują się podmioty z komplementarną ofertą usług oraz te, które mogą przyczynić się do zwiększenia jej skali działalności. Pierwsze transakcje będą obejmowały mniejsze podmioty, o jednostkowych przychodach w przedziale 2-20 mln EUR. Wśród kryteriów jakościowych, wybierając cel przejęcia, Selvita wybierać będzie podmioty uzupełniające portfolio usług w obszarze odkrywania leków (ang. Drug Discovery) oraz usług regulacyjnych (ang. Regulatory Studies).

Do końca 2023 r. Spółka zamierza zrealizować trzy akwizycje, a pierwszą z nich planuje przeprowadzić jeszcze w tym roku.

Na przejęcia w ciągu trzech lat Spółka planuje wydać od 150 do 200 mln zł. Na ten cel Selvita zamierza przeznaczyć zdecydowaną większość środków (ok. 70 mln zł) z emisji akcji serii C.

Strategia Spółki, w ramach rozwoju organicznego, obejmuje także budowę Centrum Usług Laboratoryjnych o powierzchni badawczej 4 000 m2. Dzięki inwestycji Selvita chce zwiększyć powierzchnię badawczą do 10 000 m2. Własne laboratoria oraz wzmocnienia kadrowe, w postaci światowej klasy specjalistów, pozwolą Selvicie zwiększyć skalę biznesu, poszerzyć ofertę i wprowadzić na rynek innowacyjne usługi.

Rozpoczęcie inwestycji zaplanowane jest na przyszły rok, a budynek ma być oddany do użytku na przełomie 2022/2023 r. Na realizację przedsięwzięcia, Spółka przeznaczy ok. 20 mln zł z emisji akcji serii C. Pozostała kwota inwestycji ma pochodzić z kredytu, grantu oraz środków wypracowanych w toku bieżącej działalności Selvity.

Warto zobaczyć również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAkcje Rafako liderem wzrostów, GPW z 1,3 mld zł obrotu
Następny artykułKurs EUR/PLN mocno w dół, euro pod presją, złoty pozostaje silny
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here