Naga MarketsNvidia – największy producent kart graficznych na świecie – ogłosiła wyniki za pierwszy kwartał. Przychody spółki wyniosły 3,21 mld USD, wyżej od oczekiwanych 2,89 mld USD. Według raportu, 9% całkowitych przychodów (289 mln USD) firma zarobiła na sprzedaży kart graficznych do koparek kryptowalutowych. To blisko 50% więcej niż się spodziewano.

Chociaż sprzedaż kart do kopania kryptowalut przerosła wszelkie oczekiwania, Nvidia oczekuje jej spadku w najbliższych miesiącach. Jako że Ethereum jest obecnie najpopularniejszą kryptowalutą do kopania, Bitmain powinien odebrać znaczny kawałek tortu po premierze Antminer E3. Co ciekawe, Bitmain zanotował wyższy zysk w zeszłym roku niż Nvidia, i to o blisko miliard dolarów.

Chociaż Nvidia może nie ma tak dobrych wyników jak Bitmain, nadal sprzedaje więcej sprzętu do kopania kryptowalut niż ich rywal na rynku kart graficznych – AMD. Spółka zanotowała przychody w pierwszym kwartale na poziomie 1,65 mld USD, z czego 10% dotyczy sprzedaży sprzętu do koparek. Podobnie jak Nvidia, AMD również spodziewa się spadku przychodów w najbliższych miesiącach.

Popyt na karty graficzne nadal jest olbrzymi. Wciąż kwitnie handel kartami z drugiej ręki. Na aukcjach internetowych sprzedawane są używane karty droższe czasem dwukrotnie niż ich nowe odpowiedniki, co jest prawdziwą zmorą dla graczy komputerowych niezainteresowanych kryptowalutami. Prawdopodobnie premiera sprzętu od Bitmain pozwoli na unormowanie cen na rynku kart graficznych.

Kurs Nvidii nadal stabilnie rośnie


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here