Naga MarketsNvidia zarobi na kartach do kopania kryptowalut 150 mln dol. Akcje spółki w górę!Producent sprzętu komputerowego firma Nvidia przewiduje aż 150 milionów dolarów przychodów z linii produktów przeznaczonych do wydobywania kryptowalut w pierwszym kwartale roku podatkowego 2022.

  • W reakcji na aktualizację, notowania spółki rosły w poniedziałek o 5,6% i testowały najwyższe poziomy od osiągnięcia w lutym historycznych maksimów
  • Łączne przychody spółki przekroczyły już w I kw. Poziom 5,3 mld dol. zakładany wcześniej

Nvidia podnosi szacunki przychodów ze sprzedaży CMP

Szacunki dotyczące 150 milionów dolarów przychodów zostały zawarte w komunikacie z 12 kwietnia, który pojawił się kilka miesięcy po tym, jak firma potwierdziła, że będzie produkować i sprzedawać tak zwane procesory do wydobywania kryptowalut (Cryptocurrency Mining Processor lub CMP). To posunięcie było odpowiedzią firmy na protesty klientów z branży gier komputerowych, którzy obawiali się, że procesory graficzne zostaną przejęte przez górników kryptowalut, którzy od wielu miesięcy podbijają cenę sprzętu dostępnego na rynku i przeciążają kanały dostawy.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Choć nie zakończyliśmy jeszcze pierwszego kwartału roku finansowego 2022, całkowite przychody w pierwszym kwartale przekroczyły prognozę 5,30 mld dol. przedstawioną podczas naszej konferencji prasowej na koniec roku finansowego. Odnotowujemy silną pozycję wszystkich naszych platform rynkowych, co przekłada się na wzrost naszych wstępnych prognoz – powiedziała Colette Kress, wiceprezes i dyrektor finansowy firmy NVIDIA.

Ogólny popyt pozostaje bardzo silny i nadal przewyższa podaż, podczas gdy zapasy w kanałach pozostają dość skromne. Firma spodziewa się, że popyt będzie nadal przewyższał podaż przez większą część tego roku.

Źródło: Tradingview.com

– Firma podniosła również swoje szacunki dotyczące przychodów w pierwszym kwartale dla swojego nowego produktu CMP przeznaczonego do wydobywania kryptowalut na skalę przemysłową do 150 milionów dolarów, w porównaniu do 50 milionów dolarów, które zakładano wcześniej – napisano w komunikacie. I kw. Roku fiskalnego 2022 firmy Nvidia kończy się 27 kwietnia, obejmując wcześniejsze trzy miesiąca.

Nvidia nie podała żadnych dodatkowych informacji dotyczących szacunków. Jednak ostatnie dane dotyczące przychodów z wydobycia etheru (ETH) – który wykorzystuje produkty GPU takie jak Nvidia – sugerują, że popyt na taki sprzęt będzie się utrzymywał w okresie wzrostu cen cyfrowych aktywów.

Źródło: The Block

Cena etheru, rodzimej kryptowaluty sieci Ethereum, osiągnęła we wtorek nowy rekord wszech czasów pokonując poziom 2200 dol.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMIConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here