Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


NVIDIA Corporation

Pod koniec ubiegłego tygodnia spółka NVIDIA notowana na NASDAQ (ticker: NVDA) zaprezentowała swoje kwartalne wyniki. Zysk na akcję EPS w Q3 wyniósł 1,33$ wobec prognozy 0,94$, a zatem ten wynik okazał się o ponad 40% lepszy od rynkowych oczekiwań. Również dochód kwartalny spółki nie zawiódł. Prognoza wynosiła 2,36 mld dolarów, a osiągnięty wynik to 2,64 mld dolarów.

Wyniki skomentował Jensen Huang założyciel i CEO firmy NVidia: „Mieliśmy świetny kwartał we wszystkich naszych typach prowadzonej działalności. Przemysł na całym świecie przyśpiesza wdrażanie sztucznej inteligencji. Nasz jednostka graficzna GPU Volta została przyjęta przez każdego głównego dostawcę usług internetowych i usług w chmurze oraz przez producentów komputerów. Nasza nowa platforma TensorRT otwiera nam drogę do wzrostu w centrach danych hiperskalowych. GeForce i Nintendo Switch są wykorzystywane do osiągnięcia najbardziej dynamicznych gier. Nasz nowy napęd DRIVE PX Pegasus dla robotów został przyjęty przez firmy na całym świecie. Jesteśmy dobrze przygotowani do dalszego rozwoju”.

Spółka nie zawiodła inwestorów również w prognozach dotyczących kolejnego kwartału. Dochód spółki w Q4 oszacowany został na 2,65 mld dolarów plus minus 2%. Podczas, gdy konsensus rynkowy określony został na poziomie 2,43 mld dolarów.

W związku ze świetnymi wynikami i dobrymi prognozami inwestorzy po chwili niepewności przystąpili do zakupów akcji. W piątek ich wartość wzrosła o 5,27% zamykając notowania na poziomie 216,14$.

Sytuacja techniczna na wykresie NVIDIA.

W połowie września cena akcji przełamała opór na poziomie 174$. Przy ruchu powrotnym jaki się pojawił rejon 174$ został obroniony i wzrosty były kontynuowane. Niewątpliwie spadki z zeszłego czwartku pokazują nerwy jakie inwestorom puściły jeszcze przed publikacją wyników. Jednak już piątkowa świeca jest zgodna ze świetnymi wynikami spółki oraz z jej dobrymi perspektywami.

Ostatecznie tydzień zakończył się ustanowieniem nowego historycznego poziomu, a linia trendu wzrostowego oddalona jest już niemal o 100$ (obecnie linia trendu znajduje się w okolicy 120$).

NVIDIA D1 All Markets Online
Wykres NVIDIA D1 All Markets Online
NVIDIA dla W1 All Markets Online
Wykres NVIDIA dla W1 All Markets Online

Powyższy wykres pochodzi z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here