Naga Markets2016-07-13_AMO-logoCykl All Markets Online powstał we współpracy z Windsor Brokers, który jako jedyny broker działający na polskim rynku oferuje tak bogaty wachlarz instrumentów. AMO to ponad 620,000 instrumentów finansowych udostępnionych dla handlu online. Dowiedz się więcej.


Kwartalne wyniki spółki NVIDIA

Spółka NVIDIA notowana na NASDAQ (ticker: NVDA) opublikowała kwartalne dane za Q2. Zysk na akcję EPS wyniósł 1,01$ co jest wynikiem znacznie lepszym od prognozy 0,7$. Również kwartalny dochód przebił prognozy. Spółka zarobiła 2,23 mld dolarów wobec prognozy 1,96 mld dolarów.

Wyniki skomentował Jensen Huang założyciel i CEO firmy NVIDIA:Zysk z naszych Datacenter wzrósł ponad 2,5 krotnie. Rośnie liczba samochodów oraz firm produkujących robot-taxi, które wybierają naszą platformę obliczeniową Drive PX. Również na rynku gier czyli najbardziej popularnej formie rozrywki na świecie dostarczamy najszybciej rozwijające się platformy – GeForce i Nintendo Switch”.

Inwestorzy nie podzielili optymizmu szefa firmy i szczególnie zwrócili uwagę na gorsze od wyśrubowanych oczekiwań zyski z Datacenter. Analityk Barclays napisał w notatce do klientów: „ta spółka nie może już sobie pozwolić na spowolnienie związane z Datacenter”.

Czytaj też: Nvidia korzysta z kryptowalutowego szału>>>

W rezultacie akcje spółki spadają w piątek o 6%. Jednak analitycy stoją w opozycji do piątkowego zachowania inwestorów. Z pośród 38 maklerów 21 wydało rekomendację kupuj, a 12 trzymaj. Zaledwie 5 rekomenduje sprzedaż akcji spółki NVIDIA. Średnia cena wskazywana przez maklerów wynosi 160$.

Sytuacja techniczna na wykresie NVIDIA

Na wykresie dla interwału tygodniowego wyraźnie widać, że obecny trend wzrostowy nie jest zagrożony. Jedyną niepewność stanowić może brak większej korekty w ostatnich miesiącach.

Interwał dzienny wskazuje na to, że ostatni szczyt na poziomie 174$ dał wielu inwestorom okazję do zrealizowania zysków w wyniku czego pojawiła się wyprzedaż. Cena akcji znalazła się na poziomie z połowy lipca 2017 i nie można wykluczyć, że korekta będzie głębsza. Najbliższym mocnym wsparcie jest poziom 120$. Jego przełamanie w obecnym momencie jest bardzo mało prawdopodobne.

Jeżeli poprawi się sentyment na indeksie S&P500 (zakończą się spadki, które trwały w bieżącym tygodniu) to również na akcję spółki NVIDIA spojrzą inwestorzy bardziej przychylnym okiem.

NVIDIA D1
Wykres NVIDIA dla D1
NVIDIA W1
Wykres NVIDIA dla W1

Powyższy wykres pochodzi z platformy AMO oferowanej przez Windsor Brokers. Windsor brokers oprócz platformy AMO oferuje również handel na platformach MT4 i GWAZY.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here