Naga MarketsNvidia jest jedną z tegorocznych gwiazd nowojorskiego parkietu. W ciągu zaledwie 12 miesięcy walory tego przodującego producenta procesorów graficznych podrożały aż o 237%. Niemniej jednak tak imponujący rajd sprawił, że rośnie ryzyko wystąpienia większej korekty notowań koncernu.


Już podczas środowej sesji akcje Nvidii potaniały o ponad 6%. Wyprzedaż była efektem publikacji Citron Research sugerującej, że rajd notowań spółki znajduje się w fazie końcowej i w kolejnych miesiącach powinniśmy zobaczyć spadek ich wartości o około 20%. Koncern w minionym kwartale odnotował wzrost przychodów aż o 54% r/r, a zysk netto powiększył się o 120% do 542 mln USD. Niemniej jednak wydaje się, że takie tempo rozwoju jest nie do utrzymania.

Co prawda Nvidia jest pionierem, jeśli chodzi o produkcje chipów używanych przy badaniach nad sztuczną inteligencją, ale w większości jej dochód zależy od rynku komputerów osobistych, dla którego dostarcza zaawansowane układy graficzne. Z pewnością w tej branży odezwie się konkurencja, co powinno ograniczyć potencjał dalszego rozwoju spółki. Ponadto koncern zaopatruje w procesory wielkie centra danych, a na tym rynku także ciężej będzie mu funkcjonować – w przyszłym roku swoje procesory zaprezentuje AMD oraz Intel. Sam Google także będzie chciał wprowadzić własne rozwiązania w tym zakresie. Warto tutaj również zwrócić uwagę, iż już niedługo wygaśnie umowa dotycząca wykorzystywania własności intelektualnej przez Intel, w ramach której Nvidia otrzymuje pokaźne wynagrodzenie. Dodatkowo, Nvidia w przeciwieństwie do Intela opiera proces produkcyjny swoich procesorów na zewnętrznych dostawcach, co sprawia, że jest ona mniej elastyczna na zmiany cen.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków zagranicznych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

hpvtdvnzwujynbfvab4e_1483005271366_nvidiaNotowania Nvidii cofnęły się od swoich szczytów wypadających przy poziomie 120 USD, tym samym nastąpiło odbicie od górnego ograniczenia krótkoterminowego kanału wzrostowego w kierunku jego dolnego zakresu. Jeśli doszłoby do wybicia tego korytarza spadki powinny przyspieszyć zwiększając szanse na realizację scenariusza zaprezentowanego przez Citron Research. Najbliższym wsparciem w takim przypadku powinien być poziom 95 USD, który w listopadzie służył za górny zakres krótkotrwałej konsolidacji.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here