Naga MarketsNvidia RTX 3060 wydobywa ether (ETH) na pełnej mocy. Udało się obejść zabezpieczenia NvidiiNotowany na amerykańskiej giełdzie producent kart graficznych, spółka Nvidia, podejmował w ostatnim czasie próby zmniejszenia udziału górników etheru (ETH) w zakupach nowej karty graficznej GeForce RTX 3060 poprzez ograniczenie jej hash rate. Z najnowszych doniesień wynika jednak, że skuteczność tego rozwiązania była krótkotrwała, a górnicy znaleźli już sposób na obejście ograniczeń.

  • Nvidia z jednej strony sporo zarabia na górnikach kryptowalutowych, z drugiej strony rozumie rozgoryczenie graczy niedoborem kart graficznych
  • GeForce RTX 3060 posiada ograniczenia hash rate, które zdaniem przedsatwicieli firmy miały być nienaruszalne
  • Według najnowszych doniesień udało się jednak osiągnąć maksymalny hash rate 50 MH/s

GeForce RTX 3060 z odblokowanym pełnym hash rate. Górnicy etheru znowu rzucą się na karty?

Zrzuty ekranu opublikowane przez konto twitterowe I_Leak_VN pokazuje serię ośmiu kart graficznych RTX 3060 działających z prędkością znacznie przekraczającą limit wydobycia 20-25 MH/s narzucony przez firmę Nvidia, przy czym podobno wykorzystywany jest algorytm wydobywczy Ethereum Dagger-Hashimoto.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tego samego dnia grupa Facebookowa z Wietnamu, zajmująca się kryptowalutami, opublikowała grafikę informującą, że blokada rzeczywiście została ominięta i dzięki modowi karty mogą osiągać pełną moc 50 MH/s.

Według doniesień z 10 marca, złamanie narzuconych przez Nvidię limitów dotyczących wydobywania ETH zostało najwyraźniej osiągnięte za pomocą niestandardowej modyfikacji. Jest to sprzeczne z niedawnym oświadczeniem Bryana Del Rizzo, globalnego dyrektora ds. public relations w firmie Nvidia, który powiedział 21 lutego, że bezpieczne interakcje pomiędzy sprzętem GPU, oprogramowaniem sterownika i firmware komputera uniemożliwią usunięcie ogranicznika hash rate.

To nie jest tylko kwestia sterowników. Istnieje bezpieczne połączenie pomiędzy sterownikiem, RTX 3060 i BIOS-em (firmware), które zapobiega usunięciu ogranicznika hash rate  – napisał Del Rizzo na Twitterze.

Nałożenie przez Nvidię ogranicznika hash rate miało na celu zmniejszenie atrakcyjności jej kart dla górników kryptowalut – szczególnie tych wydobywających ether. Było to następstwem obaw wyrażanych przez graczy, którzy spodziewają się kolejnego niedoboru GPU z powodu popytu ze strony górników w obliczu rosnących cen kryptowalut. Według Nvidii, ether został specjalnie wybrany ze względu na najwyższą globalną wydajność wydobywania wśród monet, które można kopać za pomocą GPU.

Wraz z decyzją o ograniczeniu wydajności wydobywania etheru, Nvidia ogłosiła również zbliżającą się premierę karty graficznej stworzonej specjalnie z myślą o wydobywaniu kryptowalut. Karty te, nazwane linią CMP, mają być przeznaczone dla górników i pozbawione wejść wideo, które uznano za zbędne przy wydobywaniu kryptowalut.

Jednak wraz z pojawieniem się wspomnianej wcześniej modyfikacji, plany te mogą być teraz zagrożone i spowodować jeszcze silniejsze zakupy wśród górników, którzy będą chcieli nabyć więcej jednostek RTX 3060. Przyszłe plany Nvidii również stoją pod znakiem zapytania, biorąc pod uwagę, że zamierzała ona wydać nadchodzący RTX 3080 Ti z tymi samymi ograniczeniami dotyczącymi wydobywania etheru.

Wcześniej w tym tygodniu firma AMD informowała, że chce iść w ślady Nvidii i również zaprezentować własną serię kart graficznych dedykowanych do wydobywania ETH, pozbawionych wejść wideo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania pkn | ranking giełd kryptowalut | kryptowaluty notowania | akcje pgnig cena aktualna | kurs akcji biomed |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFrank szwajcarski słabnie, oczekiwanie na dane z USA
Następny artykułBM Pekao liczy na wzrost wyników dzięki nowym technologiom, komentuje Piotr Kozłowski
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here