Naga MarketsNVIDIA publikuje imponujące wyniki za czwarty kwartał. Pomogły kryptowaluty?NVIDIA ogłosiła w nocy rekordowe wyniki za czwarty kwartał, znacznie przewyższając przewidywania analityków ze wzrostem zysku na akcję o 51% rok do roku. Jednak po początkowych wzrostach cena akcji spadła o 2% w handlu po godzinach, ponieważ dyrektor generalny NVIDIA powiedział, że sprzedaż procesorów ludziom zajmującym się kopaniem kryptowalut „nie będzie wyjątkowo wzrastała”, komentuje Katarina Hrenova z eToro.

  • W pierwszej reakcji na dane akcje spółki rosły do poziomu niemal 600 dol. w handlu przed sesyjnym, obecnie spadają jednak do 565 dol. w reakcji na słowa prezesa
  • Akcje NVIDIA rosną w przeciągu ostatniego roku o ponad 120%, a eksperci widzą w tym ważny udział wykorzystania kart graficznych spółki w kopaniu kryptowalut

NVIDIA z dobrymi wynikami, wpływ kryptowalut zbagatelizowany

– Dzięki zwiększeniu wartości akcji o ponad 120% w ciągu ostatnich 12 miesięcy, NVIDIA zapewniła swoim akcjonariuszom imponujące zyski. Firma produkująca sprzęt komputerowy była jedną z popularniejszych akcji w 2020 roku pośród polskich inwestorów na eToro, którzy świadomie i z pasją kupują akcje firm technologicznych. NVIDIA była też dziesiątą najczęściej kupowaną akcją na eToro wśród inwestorów detalicznych globalnie. Czy ta chwilowa obniżka cen stanowi okazję do zakupu? – pyta Katarina Hrenova, komentatorka rynku eToro.

Te artykuły również Cię zainteresują
NVIDIA producent jednostki przetwarzania grafiki (GPU), jest ważną częścią świata gier wideo, ale ostatnio zaobserwował także wzrost popytu na  produkty w społeczności kryptowalut.

Od końcówki 2020 roku, ceny krypotwalut eksplodowały, co łączy się z coraz większą ilością firm ogłaszającą swoje zainteresowanie w inwestowanie w nie, jak np.: Tesla oraz BNY Mellon. Z rosnącymi cenami kryptowalut, będzie rósł także popyt na lepsze oprogramowanie do ich kopania. Kopanie kryptowalut wymaga niesamowicie szybkich procesorów, na co NVIDIA odpowiedziała, wypuszczając na rynek nowy procesor graficzny (GPU) – NVIDIA CMP – przeznaczony do profesjonalnego kopania kryptowalut. Logicznym jest, że jeżeli ceny krypto dalej będą rosły, to pojawi się więcej kopalni, prowadząc do rosnącej sprzedaży dla NVIDIA.

Jednak w obliczu globalnego niedoboru chipów firma wskazała, że mogą wystąpić problemy z dostawami kart graficznych, jednak próbowała też zapewnić swoich głównych klientów – graczy – że pozostają oni jej głównym priorytetem. W zeszłym tygodniu firma NVIDIA ogłosiła również, że możliwości jej najnowszego GPU w zakresie wydobywania kryptowalut będą ograniczone, co nasuwa pytania, czy ludzie przeniosą swoją zainteresowanie gdzie indziej.

Komunikaty firmy NVIDIA mogą być tylko krótkoterminową próbą sprostania oczekiwaniom wzrostu, do czasu aż problemy z dostawą chipów zostaną rozwiązane. Inwestorzy detaliczni będą uważnie obserwować, w jaki sposób firma NVIDIA zarządza istniejącym popytem i ofertą swoich produktów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here