Naga MarketsNvidia: przychody w górę o 50%, znany ekspert twierdzi: "musisz kupić"Nvidia Corporation opublikowała w środę rekordowe wyniki za II kw. 2020 r., które przekroczyły oczekiwania analityków. Kurs akcji nie zareagował jednak gwałtowną zwyżką, a czwartkowa sesja przyniosła jedynie mizerny wzrost o 0,02%, co świadczyć może o tym, że wyniki wliczone były już w cenę.

  • Nvidia jest amerykańską firmą zajmującą się produkcją układów scalonych, a w szczególności procesorów graficznych na rynek komputerowy
  • Od początku roku akcje Nvidia Corporation podrożały o 106%
  • Natomiast od dołka z 18 marca, kurs akcji Nvidii wystrzelił z 196,40 dol. do 485,64 dol. notując ponad 147% wzrostu wyceny

Nvidia: świetne wyniki finansowe za II kw.

Nvidia w II kw. 2020 roku osiągnęła rekordowy wzrost przychodów ze sprzedaży w ujęciu rocznym o aż 50% do 3,87 mld dol. Natomiast w porównaniu do poprzedniego kwartału, przychody zwiększyły się o 26% względem 3,08 mld dol.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nvidia: przychody w górę o 50%, znany ekspert twierdzi: "musisz kupić"
Notowania Nvidia Corp. Źródło: tradingview.com

W ujęciu rocznym zysk netto wzrósł o 13%, a zysk operacyjny o 14%. Natomiast porownując te kategorie kwartał do kwartału, nastąpił istotny spadek zysku netto o 32% i operacyjnego o 33%.

Na przyszły okres rozliczeniowy, Nvidia zapowiedziała dalszy wzrost przychodów i to aż do 4,4 mld dol., czyli o 14%.

Jeśli chodzi o poszczególne działy Nvidia Corp. to za wzrost przychodów odpowiedzialny był przede wszystkim Data Center, w tym Mellanox, który zwiększył rezultat aż o 167% rdr. Natomiast dział Gaming uzyskał wzrost przychodów o 26% rdr.

Zobacz również: Tesla powyżej 2000 USD! Akcje TSLA wzrosły w ciagu 7 dni o 45%

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Eksperci zwiększają rekomendację Nvidia Corp.

Nie brakuje optymistycznych opinii ekspertów rynkowych, którzy zwiększają rekomendacje ceny docelowej dla Nvidii. BofA Securities podwyższył wycenę do 520-600 dol., Mizuho Secutiries uważa, że godziwa cena jest w przedziale 400 do 520 dol., a KeyBanc Capital Markets wycenia akcje Nvidii w zakresie od 461 do 528 dol.

– Jeśli jeszcze nie masz akcji Nvidii, przygotuj się na następny dołek. Następnym razem, gdy Nvidia spadnie, powinieneś kupić – zaznaczył Jim Cramer, ekscentryczny analityk CNBC.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here