Naga MarketsPozew zbiorowy został złożony przeciwko gigantowi technologicznemu Nvidia. Firma została oskarżona o wprowadzanie inwestorów w błąd. Publikowała rzekomo fałszywe oświadczenia dotyczące złagodzenia skutków zmniejszonego popytu na rynku kryptowalutowym. Nvidia jest producentem kart graficznych, które były masowo kupowane do kopania kryptowalut w trakcie ostatniego rajdu wzrostowego z 2017 roku.

Złoty okres dla producentów GPU

Pozew został złożony przez kancelarię Schall, która specjalizuje się w postępowaniach sądowych w sprawach akcjonariuszy i pozwach zbiorowych dotyczących papierów wartościowych. W 2017 roku rynek kryptowalut był na topie, a ceny koparek kryptowalutowych i kart graficznych osiągnęły poziom astronomiczny.

Podaż koparek kryptowalutowych była niewystarczająca, stąd były kupowane po wysokich cenach, zarówno przez niedzielnych kopaczy, jak i wielomilionowe inicjatywy. Doprowadziło to do niedoborów w sklepach, dzięki czemu tacy producenci jak AMD i Nvidia mogli zwiększać produkcję właściwie bez końca, aby sprostać olbrzymiemu zapotrzebowaniu rynku.

Kiedy jednak rynek kryptowalutowy podupadł, popyt na koparki gwałtownie zmniejszył się, a ceny sprzętu spadły. Niższe zapotrzebowanie pozostawiło producentów – w tym Nvidię – z dużymi zapasami w magazynach. Aby pozbyć się nadmiaru sprzętu, zaczęto zalewać rynek, obniżając ceny coraz bardziej, aby odzyskać zainwestowane pieniądze.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Nvidia oszukiwała inwestorów?

Wraz z nadpodażą, Nvidia zaliczyła serię strat na giełdzie, stając się najgorszą firmą w indeksie S&P500. Akcje spółki od szczytu do chwili obecnej straciły aż 54%. Zgodnie z pozwem, który został złożony 24 grudnia, Nvidia twierdziła, że ​​jest “niezrównana w zarządzaniu kanałem produkcyjnym”, jednocześnie dodając, że będzie w stanie zapewnić odpowiednie monitorowanie działań na rynku kryptowalut.

Nvidia została również oskarżona o zapewnienie inwestorów, że będzie absorbować skutki zmniejszonego popytu na urządzenia do kopania kryptowalut dużym popytem w branży gier.

W oskarżeniu możemy przeczytać: “W oparciu o te fakty, publiczne oświadczenia Spółki były fałszywe i wprowadzały w błąd podczas całego wspomnianego okresu. Gdy rynek poznał prawdę o Nvidia, inwestorzy już ponieśli szkody.”

Sprawa nie została jeszcze potwierdzona, a potencjalni powodowie nie pójdą do sądu, dopóki certyfikacja nie zostanie zatwierdzona. Na razie kancelaria Schall zachęca inwestorów, którzy kupili akcje od Nvidii między 10 sierpnia 2017, a 15 listopada 2018, aby skontaktować się z jej przedstawicielami przed 19 stycznia tego roku.

wykres Nvidia D1 2.01.2019
Nvidia zaliczyła olbrzymi spadek wartości


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here