Naga MarketsNvidia ograniczy hash rate Ethereum w nowych kartach GeFore RTXProducent kart graficznych Nvidia poinformował w tym tygodniu, że ogranicznik hash rate dla wydobycia kryptowalut w przypadku modeli RTX 3060 zostanie wprowadzony również w innych procesorach graficznych z serii RTX 30, co ma zniechęcić górników do korzystania z tych podzespołów w procesie wydobywczym bitcoina (BTC) i innych cyfrowych aktywów oraz przekazać sprzęt „w ręce graczy”.

Nvidia ograniczy hash rate w nowych kartach GeFore RTX

W komunikacie Nvidii opublikowanym we wtorek napisano, że będzie stosować obniżony hash rate Ethereum do swoich nowo wyprodukowanych kart graficznych GeForce RTX 3080, RTX 3070 i RTX 3060 Ti. Modele te będą oznaczone etykietą “Lite Hash Rate” lub LHR, mającą na celu dostarczenie procesorów graficznych do klientów docelowych, a nie do górników kryptowalutowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Obniżony hash rate dotyczy tylko nowo wyprodukowanych kart z identyfikatorem LHR, a nie kart już zakupionych. Wierzymy, że ten dodatkowy krok sprawi, że więcej kart GeForce w lepszych cenach trafi do rąk graczy na całym świecie – powiedział Matt Wuebbling, globalny szef marketingu GeForce w firmie Nvidia, cytowany w komunikacie.

Nvidia ograniczyła hash rate w niektórych swoich wcześniejszych modelach GPU w lutym ogłaszając jednocześnie, że zmiany zmniejszyły wydajność wydobycia o 50%. Jednak w marcu aktualizacja sterowników od producenta kart graficznych nieumyślnie usunęła ogranicznik, pozwalając niektórym górnikom kryptowalut na osiągnięcie szybkości hashowania 118,9 megahaszy na sekundę przy wydobywaniu tokenów za pomocą serii RTX 3060 firmy Nvidia.

– Układy GPU GeForce RTX wprowadziły szereg przełomowych technologii – ray tracing w czasie rzeczywistym RTX, wspomagany przez sztuczną inteligencję system DLSS zwiększający liczbę klatek na sekundę, superszybki rendering NVIDIA Reflex zapewniający najlepsze opóźnienia systemowe i wiele innych – stworzonych z myślą o zaspokojeniu potrzeb graczy i osób tworzących cyfrowe wrażenia – napisano w dalszej części komunikatu.

Firma rozpocznie wysyłkę nowych kart graficznych RTX 3080, RTX 3070 i RTX 3060 Ti pod koniec maja, z etykietą LHR na listach produktów detalicznych i na pudełku.

W kryptowaluty możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż darmowe konto i zacznij trading jeszcze dzisiaj! 

CHCĘ HANDLOWAĆ KRYPTOWALUTAMI

invest

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here