Naga Markets

Nvidia może stać się pierwszym na świecie producentem chipów o wartości biliona dolarów!Nvidia może stać się pierwszym na świecie producentem chipów o wartości biliona dolarów. Akcje Spółki wzrosły w czwartek o 24% po publikacji zysków i wskazówek, które zostały opisane jako „niesamowite”, „niezgłębione” i „największe uderzenie wszechczasów”. Nvidia odnotowała zysk w pierwszym kwartale w wysokości 1,09 USD na akcję, wyprzedzając prognozy na poziomie 92 centów, jednocześnie oferując prognozę przychodów w drugim kwartale na poziomie 11 miliardów USD, prawie 4 miliardy więcej niż konsensus 7,15 miliarda USD.

NVIDIA w drodze do biliona!

Wzrosty zaprezentowane w wynikach NVIDIA nie wydają się być wynikiem jednorazowego wzrostu popytu na chipy o mocy wystarczającej do obsługi sztucznej inteligencji. Dyrektor finansowy Nvidii, Colette Kress, powiedziała: „Generative AI przyczyniło się do znacznego wzrostu popytu na nasze produkty, stwarzając możliwości i szeroko zakrojony globalny wzrost na naszych rynkach” dodała, że firma już podejmuje kroki w celu zaspokojenia wysokiego popytu w drugiej połowie roku fiskalnego Nvidii.Silny popyt powinien podnieść marże brutto powyżej 70% w drugim kwartale, z 66,8% w pierwszym kwartale, co analityk Susquehanna, Christopher Rolland, przypisuje karcie H100, która może „przyspieszyć duże modele językowe… o niewiarygodne 30 razy w porównaniu z poprzednią generacją” i kosztuje bagatela 20 000 dolarów.

Zobacz również: Conotoxia uruchamia usługę Doradztwa Inwestycyjnego. Skorzystaj z promocji na start!

Podsumowując, Rolland mówi, że cztery segmenty Nvidii – auto, centra danych, gry i profesjonalna wizualizacja – mogą rosnąć w tempie co najmniej trzykrotnie większym niż ogólnie w przypadku półprzewodników. „Wygląda na to, że nadeszła nowa gorączka złota, a Nvidia sprzedaje wszystkie kilofy i łopaty” — pisze Rolland. Podniósł cenę docelową akcji do 450 USD z 350 USD.

„Widzimy prawie wszystkie przeszłe przeciwności za nami i spodziewamy się, że firma wkrótce zaspokoi prawdziwy popyt związany ze sztuczną inteligencją” — pisze Gill, który wyznaczył cenę docelową akcji na poziomie 460 USD. „Chociaż w latach przejściowych były pewne szczyty i doliny, wierzymy, że NVDA jest w stanie osiągnąć taką wycenę w miarę upływu czasu”.


exante logoPartnerem portalu comparic.pl jest broker EXANTE oferujący dostęp DMA (Direct Market Access) do 50 światowych giełd akcji i ETF na jednym wielowalutowym rachunku. 

Załóż bezpłatny rachunek inwestycyjny już teraz!

AVA Trade

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułPiątkowe kursy walut dolar, funt, frank i euro, 26 maja 2023 r.
Następny artykuł3 powody, dla których warto kupować złoto według UBS
Ukończył Analitykę Gospodarczą na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracował jako analityk sprzedaży, asystent projektów. Posiada doświadczenie w projektach dla budownictwa i handlu detalicznego, a także Healthcare prowadzonych w Polsce i innych krajach (głównie w Europie Wschodniej). Specjalizuje się w analizie wielkości i struktury rynku oraz tworzeniu prognoz rozwoju z wykorzystaniem modeli ekonometrycznych. Od 8 lat pasjonuje się i inwestuje na GPW i NewConnect. Zwolennik analizy fundamentalnej. Nie rozstaje się z arkuszem notowań w godzinach 9-17.