Naga MarketsCzy kryptowaluty wpływają na nasze życie? Dla wielu to pytanie może okazać się śmieszne po tym jak w przeciągu kilku miesięcy, tygodni czy nawet dni wielokrotnie pomnożyli swój wirtualny majątek. Duża zmienność kryptowalut przyciąga spekulantów, potencjalne wykorzystanie Bitcoina, Ethereum czy Ripple w świecie finansów i wysokiej technologii skupia uwagę inwestorów. Lecz kryptowaluty oddziałują na realny świat jeszcze w jeden, ciekawy sposób. 


Kryptowaluty, w tym również Bitcoin mogą być wydobywane z kryptograficznego bloku za pomocą miningu. Skomplikowane obliczenia najlepiej dokonywać… procesorami graficznymi. Górnicy, bo tak nazywana jest część użytkowników sieci zajmująca się pozyskiwaniem nowych coinów zmuszeni są więc do zakupu sporych ilości kart graficznych. Jednym z liderów tego rynku jest właśnie Nvidia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Spora wiara w kryptowaluty

Bitcoin i pozostałe kryptowaluty szybko zyskują nowych zwolenników. Również pośród przedsiębiorców. Jensen Huang, CEO Nvidia wypowiedział się o nich jednym sformułowaniem: rock’n’roll.

Zdaniem Huanga rynek kryptowalut w obecnej, bądź innej formie pozostanie z nami na dłużej. Dlatego Nvidia zaczyna się mu coraz baczniej przyglądać. W czwartek podczas konferencji prasowej towarzyszącej ogłoszeniu wynikó kwartalnych Huang miał zasugerować powstanie nowej, oddzielnej linii produktów przeznaczonej wyłącznie na potrzeby górników. Zapytany później o szczegóły rzecznik prasowy firmy odmówił komentarza.

Po pokonaniu wsparcia w rejonie 160 dolarów, kolejne znajduje się dopiero 20 USD niżej.

Nvidia w drugim kwartale tego roku wypracowała aż 92 centy zysku na akcję, bijąc tym samym prognozy analityków którzy spodziewali się EPS (Earning per Share) na poziomie 70 centów. Całkowity zysk spółki w raportowanym okresie wyniósł 2,23 mld USD. Mimo to akcje Nvidii zanurkowały 4,2% w czwartkowym postmarkecie.

Akcje, surowce, kryptowaluty w jednym miejscu – sprawdź ofertę eToro>>> 

Akcje giganta skorelowane są również z ceną BTC. Ostatni silny impuls wzrostowy najbardziej popularnej kryptowaluty na świecie i rosnąca dywergencja pomiędzy cenami obu aktywów wskazuje na duże prawdopodobieństwo kontynuacji tendencji wzrostowej NVDA:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here