Naga MarketsNajnowsze karty GeForce GTX sygnowane logiem Nvidia trafiły do sprzedaży w sklepach detalicznych, jednak z ograniczeniami co do liczby sztuk na jedną osobę. Takowe wytyczne wyszły od samego producenta, który boi się zalewu rynku przez górników kryptowalutowych ograniczających dostęp do sprzętu graczom.


W związku z ograniczeniami, jedna osoba może kupić maksymalnie dwie karty tego samego modelu. Rzecznik prasowy przedsiębiorstwa, Boris Bohles, spytany o powody takiej decyzji stwierdził:

„dla Nvidia gamerzy zawsze stoją na pierwszym miejscu. Wszystkie aktywności związane z linią produktową GeFore skierowane są właśnie do tych odbiorców. Aby móc zapewnić im dostęp do najnowszych kart w obecnej sytuacji, rekomendujemy naszym partnerom tradingowym wprowadzenie ograniczeń sprzedaży, aby zaspokoić potrzeby wszystkich klientów”.

Sprzedawcy oczywiście mogą lecz nie muszą dopasować się do tej „rekomendacji”.

Konflikt pomiędzy gamerami i minerami z pewnością narasta – Ci pierwsi zarzucają górnikom, że ograniczają dostęp do sprzętu i windują ceny. Jak podaje serwis TechSpot średnia wartość kart GeForece GTX w przypadku wybranych modeli skoczyła nawet o 90%. Drudzy cierpią natomiast z powodu ograniczeń sprzedaży mających na celu chronić interesy graczy.

Sprawdź również: Nvidia korzysta z kryptowalutowego szałutokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here