Naga MarketsNvidia opublikowała wczoraj prognozy wyników za trzeci kwartał. Przychody amerykańskiego producenta kart graficznych ucierpiały przez spadek popularności kopania kryptowalut, które nastąpiło po spadku wartości całego rynku z początku roku. W godzinach posesyjnych ceny akcji spółki staniały o ponad 5%.

Gracze nie zapełnią braku górników

Nvidia ogłosiła wczoraj, że sprzedaż sprzętu pod kopanie kryptowalut była znacząco niższa niż oczekiwano w drugim kwartale, co prawdopodobnie przełoży się również na wyniki za resztę roku.

„Nasze prognozy przychodu brały pod uwagę spadek sprzedaży związanej z kryptowalutami do około 100 mln USD, podczas gdy ostateczny wynik wyniósł jedynie 18 mln USD. Choć wcześniej uważaliśmy, że udział kopalni kryptowalutowych będzie znaczący w tym roku, musimy zmienić nasze spojrzenie na przyszłość” – skomentowała Colette Kress, dyrektor finansowa Nvidii.

W drugim kwartale zysk netto spółki wyniósł 1,1 mld USD, czyli 1,76 USD na akcję. Rok wcześniej wynik był znacznie gorszy, na poziomie 583 mln USD zysku, czyli 92 centy na akcję. Wzrost przychodu wyniósł 40% i jest na poziomie 3,12 mld USD.

Nadzieje były pokładane w graczach. Chociaż wzrost sprzedaży powiązanej z grami komputerowymi ma wynieść w 2018 roku 47%, to nadal nie zapełni to luki pozostawionych przez spadek zainteresowania kopalniami.

Negatywna reakcja na prognozy

Wczorajsza sesja dla Nvidii zakończyła się niewielkim spadkiem na poziomie 0,63%. Wartość akcji spadła z 259,08 USD 257,44 USD. Ogłoszenie prognoz na trzeci kwartał nastąpiło 20 minut po zakończeniu sesji. Reakcja rynku była błyskawiczna. Już 10 minut później cena spadła do poziomu 242 USD (-5,99%). Obecnie doszło do odbicia wzrostowego, jednak nadal mamy do czynienia ze spadkami na poziomie 4,5%.

Słabe prognozy spółki są dobrą informacją dla graczy oraz innych osób, którym do pracy potrzebna jest silna karta graficzna – grafików, montażystów, osób renderujących animacje. W lipcu pisaliśmy o taniejących kartach graficznych. Dzięki spadkowi zainteresowania kryptowalutami teraz można kupować karty ponad 30% taniej niż miało to miejsce na przełomie roku. Co ciekawe, mimo iż obecna generacja kart graficznych jest obecna na rynku już około 3 lata, nadal cena sprzętu jest wyższa niż to miało miejsce jeszcze na początku 2017 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here