Naga MarketsNutit ogłosiło wezwanie na 15,41% akcji Impela po 13 zł za sztukęNutit a.s., jako strona porozumienia akcjonariuszy Impel, ogłosiło wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 1,98 mln akcji spółki, stanowiących 15,41% udziału w kapitale zakładowym i 11,1% liczby głosów na walnym zgromadzeniu. Akcje objęte wezwaniem nabywane będą po cenie 13 zł za sztukę, podali nabywający i podmiot pośredniczący.

Impel ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 1,98 mln akcji spółki Nutit

Wzywający działa w porozumieniu z następującymi podmiotami: Grzegorzem Dzikiem, Józefem Biegajem, Fedha sp. z o.o., Trade Bridge a.s. Podmiotami nabywającymi akcje będą Nutit (1) i Trade Bridge a.s. (2).

Te artykuły również Cię zainteresują
“Po przeprowadzeniu wezwania nabywający 1 zamierza osiągnąć do 10 393 653 głosów na walnym zgromadzeniu emitenta, uprawniających do 58,18% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy emitenta, reprezentowanych przez 7 493 653 akcji, stanowiących jednocześnie 58,25% udziału w kapitale zakładowym emitenta. Po przeprowadzeniu wezwania nabywający 2 zamierza osiągnąć do 6 283 785 głosów na walnym zgromadzeniu emitenta, uprawniających do 35,17% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy emitenta reprezentowanych przez 4 183 785 akcji, stanowiących jednocześnie 32,52% udziału w kapitale zakładowym emitenta” – czytamy w komunikacie.

Zapisy w wezwaniu będą przyjmowane od 4 stycznia 2021 r. do 3 lutego 2021 r. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 8 lutego 2021 r., a przewidywany dzień rozliczenia transakcji – 11 lutego 2021 r.

Jeżeli po przeprowadzeniu wezwania i nabyciu w jego ramach akcji, wzywający oraz pozostałe strony porozumienia osiągną lub przekroczą 95% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Impela, przeprowadzony zostanie przymusowy wykup akcji należących do innych akcjonariuszy, podano także.

“Po podjęciu przez walne zgromadzenie emitenta uchwały, o której mowa w art. 91 ust. 4 Ustawy o ofercie, wzywający zamierza doprowadzić do złożenia do Komisji Nadzoru Finansowego wniosku o wyrażenie zgody na wycofanie akcji z obrotu na rynku regulowanym” – zapowiedziano także.

Grupa Impel jest czołowym w Polsce dostawcą usług (m.in. utrzymania porządku i czystości, ochrony mienia, usług finansowych) dla instytucji i przedsiębiorstw.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here