Naga Markets

Nubank oświadczył w środę, że uruchomi token o nazwie Nucoin w pierwszej połowie 2023 roku. W komunikacie prasowym firma reklamuje Nucoin jako „nowy sposób na uznanie lojalności klientów i zachęcanie do zaangażowania w produkty firmy”. Firma planuje oferować zniżki i inne korzyści posiadaczom tokena. Sprawie dodaje pikanterii fakt, że spółka Warrena Buffetta Berkshire Hathaway objęła 500 milionów dolarów udziałów w Nubanku w czerwcu 2021 roku.

  • Cyfrowy bank poinformował w środę, że uruchomi token o nazwie Nucoin w pierwszej połowie 2023 roku
  • Nubank oświadczył, że zaprosi 2000 klientów do wzięcia udziału w forum w celu kierowania rozwojem Nucoin
  • Nowa oferta tokenów pojawia się na ponurym tle dla kryptowalut, a Bitcoin i inne główne aktywa cyfrowe spadły o ponad 50% od początku roku
  • Chcesz kupić bądź sprzedać BTC, ETH lub jakakolwiek inną kryptowalutę? Zapoznaj się z ofertą cashify, siecią kantorów umożliwiającą wymianę ponad 460 kryptowalut
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Wspierany przez Buffett cyfrowy bank tworzy swoją kryptowalutę

Projekt to kolejny krok do przodu w naszej wierze w transformacyjny potencjał technologii blockchain i jeszcze większą demokratyzację, wykraczającą poza zakup, sprzedaż i utrzymanie kryptowalut w aplikacji Nu – powiedział w oświadczeniu Fernando Czapski, dyrektor generalny Nucoin w Nubank.

Nubank oświadczył, że zaprosi 2000 klientów do wzięcia udziału w forum w celu kierowania rozwojem Nucoin, „przestrzegając wspólnych praktyk w projektach blockchain”.

Kryptowaluta została zbudowana na sieci Polygon, tak zwanym protokole „Layer 2”, który ma na celu złagodzenie przeciążenia na blockchainie Ethereum, gdzie transakcje mogą być często kosztowne, a ich przetwarzanie zajmuje dużo czasu. Polygon twierdzi, że jego platforma jest w stanie obsługiwać tysiące transakcji na sekundę.

Nubank nie jest pierwszym bankiem, który uruchomił własną kryptowalutę. JPMorgan wprowadził swój własny token, JPMCoin, tak zwany stablecoin, który utrzymuje kurs jeden do jednego w stosunku do dolara amerykańskiego. W przeciwieństwie do tej monety, cena Nucoina zmienia się w zależności od podaży i popytu, podobnie jak monety takie jak Bitcoin i Eter.

cashifyChcesz kupić bądź sprzedać Bitcoina (BTC)? Skorzystaj z oferty cashify, sieci kantorów umożliwiających wymianę ponad 460 kryptowalut.
SPRAWDŹ NAS >>

Cyfrowy bank podąża za innymi firmami z branży. W październiku Mastercard uruchomił nowe narzędzie Crypto Secure, którego celem jest pomoc wydawcom kart w zapobieganiu oszustwom związanym z wymianą kryptowalut. Firmy takie jak PayPal i Robinhood oferują również handel kryptowalutami. Bank Wall Street Goldman Sachs, w międzyczasie ma własne wewnętrzne biuro handlu kryptograficznego.

Nowa oferta tokenów pojawia się na ponurym tle dla wirtualnych walut. Rynek znajduje się obecnie w głębokiej dekoniunkturze, którą inwestorzy nazywają „krypto zimą”, a wiele cyfrowych monet – w tym największy na świecie Bitcoin – straciło ponad połowę swojej wartości od początku 2022 roku.

XTB

Od tego czasu organy regulacyjne stały się bardziej nieufne w stosunku do walut cyfrowych i potencjalnych szkód, jakie stwarzają konsumentom, a rządy w USA, Unii Europejskiej i innych krajach wprowadzają ramy regulujące branżę.

Zapytany, czy Nubank ubiegał się o zgodę organów regulacyjnych w Brazylii przed uruchomieniem swojego tokena, rzecznik firmy powiedział, że „postrzegamy ramy regulacyjne jako ważną część naszego procesu rozwoju produktu”.

Nubank, który wszedł na giełdę pod koniec ubiegłego roku, zalicza słynnego inwestora Warrena Buffetta do grona swoich zwolenników. Firma Buffetta Berkshire Hathaway objęła 500 milionów dolarów udziałów w Nubanku w czerwcu 2021 roku. Firma jest wyceniana przez giełdę na 20,4 miliarda dolarów, mniej więcej połowę tego, co było warte w debiucie w grudniu 2021 roku.

Partnerem artykułu jest cashify, sieć kantorów umożliwiająca wymianę ponad 460 kryptowalut zarówno stacjonarnie w jednym z punktów zlokalizowanych na terenie całego kraju, jak również z dojazdem do klienta, bądź zdalnie za pomocą BLIKa. Cała transakcja jest w 100% bezpieczna i zajmie Ci nie więcej niż kilka minut.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs złotego pod presją. O co chodzi w sporze Polski z Unią Europejską?
Następny artykułInflacja w Kanadzie powyżej oczekiwań! Kurs USD/CAD może dać impuls do korekty
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here