Naga MarketsNowy tydzień rozpoczyna się w umiarkowanie pozytywnych nastrojach, chociaż informacje z rynków nie są najlepsze. Co z kursem złotego, dolara, franka, euro i funta? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Wprowadzane są kolejne ograniczenia przez rządy – chociaż o drugim lockdownie otwarcie się nie mówi
  • Napięcia w temacie Brexitu. UE daje do zrozumienia, że nie zgodzi się na większe ustępstwa
  • Na szerokim rynku najsłabszą walutą pozostaje dolar, chociaż zmiany są kosmetyczne

Trwa impas w USA ws. czwartego pakietu fiskalnego

Wprowadzane są kolejne ograniczenia przez rządy – chociaż o drugim lockdownie otwarcie się nie mówi. Dalej tkwimy też w impasie w kwestii czwartego pakietu fiskalnego w USA – spikerka Izby Reprezentantów Nancy Pelosi wciąż mówi o dużych różnicach po obu stronach, a Donald Trump wezwał Kongres do akceptacji okrojonej wersji (pakietu kilkunastu drobnych ustaw).

Obserwujemy też napięcia w temacie Brexitu – UE daje do zrozumienia, że nie zgodzi się na większe ustępstwa, co redukuje szanse na pozytywne informacje ze szczytu UE zaplanowanego na czwartek, piątek. W temacie polityki mamy wycofanie się organizatorów z debaty prezydenckiej Trump-Biden, która była zaplanowana na 15 października. Tym samym ostatnie starcie odbędzie się 22 października. Przewaga Bidena w sondażach utrzymuje się w okolicach 10 punktów procentowych – oznajmił ekspert BOŚ.

Dzisiaj rano uwagę przyciąga chiński juan, który jest najmocniejszy w ustawieniach, chociaż Ludowy Bank Chin podjął działania zmierzające do powstrzymania tendencji wzrostowej – obniżył tzw. stopę rezerw obowiązkowych na kontraktach forward dla klientów instytucjonalnych do zera z 20 proc.

Ten proces może jednak utrudnić duże zainteresowanie chińskimi akcjami, co można wiązać z dwoma kwestiami – utrzymującą się przewagą Joe Bidena w sondażach prezydenckich w USA, oraz zaplanowaną na ten tydzień wizytą prezydenta Xi Jinpinga w regionie Shenzen. Spekuluje się, że może on ogłosić plany większego otwarcia się chińskiej gospodarki na zagraniczne inwestycje. Nie bez znaczenia dla inwestorów jest też to, że Chiny nie mają większych problemów z COVID-19, jak inni – dodał.

Na szerokim rynku najsłabszą walutą pozostaje dolar, chociaż zmiany są kosmetyczne. Czy to cisza przed burzą?

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here