Naga MarketsNo deal w sprawie umowy handlowejTemat ceł (deadline to 15 grudnia) będzie kluczowym determinantem wpływającym na nastroje na rynkach. Być może Donald Trump już wie co zrobi i zastanawia się tylko, jak powiedzieć o tym rynkom finansowym. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Wybory w Wielkiej Brytanii, Fed, EBC i “super czwartek”

W ocenie eksperta przed nami jeden z najważniejszych tygodni dla rynku walutowego od początku 2019 roku. Wiele tematów zostanie domkniętych, choć dopiero 15 grudnia planowane jest wdrożenie wyższych ceł na chińskie produkty o wartości 160 mld USD. Czy Donald Trump zdecyduje się na kontrowersyjny ruch czy po raz kolejny odroczy ich wprowadzenie o kilka tygodni?

To oczywiście zagadka dla rynków, choć myślę, że prezydent USA wie jak ponieść cła bez większych strat dla rynków finansowych. Musi cały czas lawirować między atakiem na Chiny i inne kraje, a jednocześnie musi dbać o dobrą koniunkturę na amerykańskim rynku akcji. Mamy wybory w USA w listopadzie 2020 roku, które Trump chce wygrać. Sondaże na razie są dla niego słabe – powiedział analityk BOŚ.

Dodatkowo w tym tygodniu czeka nas posiedzenie Rezerwy Federalnej, Europejskiego Banku Centralnego oraz w czwartek odbędą się przyspieszone wybory powszechne w Wielkiej Brytanii, co zadecyduje o dalszym losie Brexitu.

Nachodzi „super czwartek”. Wiele wątków w jednym dniu, choć aż tak mocno na rynki nie powinny wpłynąć – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here