kurs euro, notowania EURNotowania EURPLN w minionym tygodniu wyhamowały spadki nad poziomem 4,28 zł i nowy tydzień również rozpoczyna się spokojnie nad lokalnym wsparciem. Polski złoty stabilizuje się w przedostatnim tygodniu października, kurs euro pozostaje jednak w presji spadkowej, w związku z czym szansa na test wakacyjnego wsparcia 4,24 zł nadal powinna być uwzględniana przez rynek.

  • Kurs euro zamykał miniony tydzień ze stratą. Był to trzeci tydzień spadków EURPLN z rzędu
  • EURPLN zmierza również do zamknięcia najgorszego miesiąca od lipca 2018 roku
  • W poniedziałek, 21 października, po godzinie 08:20, kurs euro wynosił 4,2814 zł

Kurs euro silny do dolara, złotówka jednak odpiera ataki

Para walutowa EURUSD nie była tak wysoko od połowy sierpnia, w zeszłym tygodniu notując serię nieprzerwanych wzrostów. Siły euro nie widać jednak na wykresie do złotego. Notowania EURPLN co prawda stabilizowały się pod koniec minionego tygodnia, zamykały go jednak z wyraźną stratą i od październikowych maksimów osuwają się już o niemal 12 groszy.

Kolejna ważna strefa wsparcia – oprócz lokalnego wyznaczanego przez 4,28 zł – znajduje się na minimach z lipca, na wysokości 24 groszy. Gdyby poziom udało się przetestować, byłoby to domknięciem zakresu wakacyjnej konsolidacji, do której powróciła para walutowa.

Notowania EURPLN na interwale dziennym

Część analityków jest jednak zdania, że obecnie kurs euro nie spadnie tak nisko i będzie się stabilizował w okolicach poziomu 4,30 zł, do którego był niemal przyklejony w pierwszej połowie bieżącego roku.

Rynek amerykańskiego dolara do złotówki również szuka stabilizacji na początku tygodnia, po piątkowym spadku na nowe, lipcowe minima i poniżej poziomu 3,84 zł. W efekcie kurs dolara naruszał ważną strefę wsparcia wyznaczaną przez dołki z sierpnia i otwiera sobie drogę do testu kolejnych ważnych wsparć – najpierw 3,841 zł (szczyty z lipca), a następnie 3,77 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here