Naga MarketsCyfrowy token Paxos wspierany przez metale szlachetne zostanie wprowadzony „na pewno w tym roku”, powiedział prezes projektu, Chad Cascarilla w wywiadzie dla „Balancing the Ledger” z dn. 11 marca.

Podczas wywiadu Cascarilla został zapytany o szczegóły dot. nowego tokenu Paxos. Przyznał, że projekt to „coś, co zobaczymy na pewno w tym roku”. Dodał, że jego zdaniem “metale szlachetne są naprawdę oczywiste [do stokenizowania], a złoto jest prawdopodobnie najbardziej oczywiste i jesteśmy w stanie je tokenizować”.

Co na ziemi, to w blockchainie

Aby wdrożyć swoją koncepcję, Paxos musi najpierw być w posiadaniu wystarczającej ilość zapasów złota „w realnym świecie”. Chodzi o to, by kruszec “zarejestrowany na blockchain” miał pełne pokrycie w zasobach firmy. Cascarilla wyjaśnił to tak:

„Aby umieścić coś w łańcuchu bloków, musisz upewnić się, że masz odpowiednią ilość zapasów w świecie rzeczywistym w porównaniu do tego, co znajduje się w łańcuchu bloków.”

Cascarilla powiedział, że status firmy jako instytucji finansowej pozwala jej korzystać z systemu bankowego w celu zapewnienia sobie posiadania aktywów zabezpieczających „w świecie rzeczywistym”, które odpowiadają liczbie aktywów zarejestrowanych na blockchainie.

Podczas gdy w tym roku firma planuje wprowadzić już na rynek monety z metali szlachetnych, Cascarilla poinformował, że ​​w kwestii premiery nowego tokenu Paxos trudno dziś określić dokładną datę. Ponoć projekt ma jednak wystartować jeszcze w tym roku.

Na rynku jest już Paxos Standard (PAX) – stablecoin oparty na sieci Ethereum (ETH) i wspierany przez dolara amerykańskiego. Został uruchomiony we wrześniu ubiegłego roku. Cascarilla stwierdził, że ta e-moneta różni się od innych stablecoinów tym, że w pełni spełnia wszelkie regulacje i jest zatwierdzona przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYDFS).


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here