Naga MarketsNowo mianowany gubernator Koreańskiej Agencji Kontroli Finansowej (FSS) przyznał że władza będzie dążyć do złagodzenia przepisów dotyczących krajowego handlu kryptowalutami. Podczas wczorajszej konferencji prasowej Yoon Suk-Heun powiedział, że dostrzega “niektóre pozytywne aspekty” kryptowalut. Gubernator powiedział również, że Służby Nadzoru Finansowego będą pracować nad kwestiami regulacyjnymi związanymi z kryptografią we współpracy z innymi organami regulacyjnymi.


Jak donosi Korea Times, Yoon Suk-heun, profesor wizytujący w Seoul National University, został nominowany przez Financial Services Commission (FSC) – koreańską instytucję finansową – do kierowania FSS. Mimo, że oficjalnie rozpocznie on pracę na nowym stanowisku 8 maja to już powiedział, że lepsze regulacje dotyczące kryptografii “wyprodukują” taki rodzaj bezpiecznego systemu finansowego, który sprawi, że produkty związane z kryptografią staną się bardziej dostępne.

“W odniesieniu do kryptowalut, istnieją pewne pozytywne aspekty… Służby Nadzoru Finansowego (FSS) będą współpracować z Urzędem Nadzoru Finansowego (FSC)” – przyznał Yoon Suk-heun.

Po wprowadzeniu przez Koreę Południową zakazu anonimowego handlu na krajowych giełdach kryptograficznych, krążyły pogłoski, że w tym kraju zbliża się całkowity zakaz stosowania kryptografii. Plotkom tym szybko zaprzeczył jednak sam minister finansów, który w styczniu br. przyznał, iż „Nie ma żadnych intencji ani planów do blokowania lub ograniczania rynku kryptowalutowego”.

Yoon odmówił odpowiedzi na pytanie o to, jak Służby Nadzoru Finansowego będą radzić sobie z krajowymi giełdami kryptograficznymi, zamiast tego przyznał, że “istnieje wiele kwestii, którymi należy się zająć i przeanalizować. Możemy je rozgryźć, ale stopniowo”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Regulacje zabijają handel kryptowalutami 

Po wprowadzeniu zakazu handlu anonimowego, który zakazał również handlu obcokrajowcom niebędącym rezydentami i obywatelom Korei Południowej poniżej 18 roku życia, “dzienne transakcje kryptokurutami gwałtownie spadły do około 400 miliardów euro z 4 bilionów generowanych przed wdrożeniem nowego rozporządzenia przez organy nadzoru finansowego” – powiedział The Korean Times wiceprezes południowokoreańskiej giełdy kryptograficznej Bithumb, Lee Jeong-ah.

Rzecznik prasowy południowokoreańskiej giełdy UpBit powiedział The Korean Times, że “nie sprzeciwiają się regulacjom”, kontynuując:

“Ale nie można całkowicie zabić rynków, po prostu narzucając przepisy. Nowy szef Służby Nadzoru Finansowego powinien zastanowić się nad tym, w jaki sposób organy regulacyjne powinny zapewnić środki zaradcze, aby usprawnić handel kryptograficzny i technologię blockchain”.

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPróchnik – wniosek o ogłoszenie upadłości
Następny artykułXTB Trading MasterClass – Jedna z największych konferencji inwestycyjnych w Polsce już 18 maja!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here