Naga Markets


Goldman Sachs ogłosił dziś, krótko przed publikacją kwartalnych wyników banku, że David Solomon będzie nowym dyrektorem generalnym spółki. Dotychczasowy szef Lloyd C. Blankfein ustąpi ze stanowiska. Rozpoczął swoją kadencję w 2006 roku i przeprowadził firmę przez trudną recesję.


Dobre wyniki, nowy szef

Jak wynika z ostatniego komunikatu, Goldman Sachs pozytywnie zaskoczył oczekiwania inwestorów co do kwartalnych przychodów. Według CNBC zyski wzrosły o 40% w samym Q2 (2,47 miliarda USD).

Warto zauważyć, że Solomon nie jest standardowym bankierem inwestycyjnym. W wolnym czasie pracuje  jako DJ (pod nazwą D.J. D-sol), specjalizując się w elektronicznej muzyce tanecznej. Według Solomona, Goldman Sachs już oferuje klientom instrumenty pochodne powiązane z bitcoinem, ale w wywiadzie dla Bloomberga powiedział, że bank musi ewoluować, zmienić swoją działalność i dostosować się do otoczenia.

“Chcemy innowacji, ale postępujemy bardzo ostrożnie. Słuchamy naszych klientów i staramy się odpowiadać na ich potrzeby np. gdy chcą mieć dostęp do nowych rynków.” – powiedział Solomon.

Wcześniej media wskazywały na rosnące zainteresowanie rynkiem kryptowalut w Goldman Sachs. W czerwcu CCN opublikował informację, iż Solomon wykazywał zaciekawienie inwestycjami w bitcoiny i inne kryptowaluty. Nowy szef może wprowadzić wiele nietuzinkowych rozwiązań. Solomon przejmuje stery w firmie w październiku, tym samym kończąc 12 letnią kadencję swojego poprzednika Lloyda Blankfeina.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here