Naga MarketsGoldman Sachs ogłosił dziś, krótko przed publikacją kwartalnych wyników banku, że David Solomon będzie nowym dyrektorem generalnym spółki. Dotychczasowy szef Lloyd C. Blankfein ustąpi ze stanowiska. Rozpoczął swoją kadencję w 2006 roku i przeprowadził firmę przez trudną recesję.

Te artykuły również Cię zainteresują

Dobre wyniki, nowy szef

Jak wynika z ostatniego komunikatu, Goldman Sachs pozytywnie zaskoczył oczekiwania inwestorów co do kwartalnych przychodów. Według CNBC zyski wzrosły o 40% w samym Q2 (2,47 miliarda USD).

Warto zauważyć, że Solomon nie jest standardowym bankierem inwestycyjnym. W wolnym czasie pracuje  jako DJ (pod nazwą D.J. D-sol), specjalizując się w elektronicznej muzyce tanecznej. Według Solomona, Goldman Sachs już oferuje klientom instrumenty pochodne powiązane z bitcoinem, ale w wywiadzie dla Bloomberga powiedział, że bank musi ewoluować, zmienić swoją działalność i dostosować się do otoczenia.

“Chcemy innowacji, ale postępujemy bardzo ostrożnie. Słuchamy naszych klientów i staramy się odpowiadać na ich potrzeby np. gdy chcą mieć dostęp do nowych rynków.” – powiedział Solomon.

Wcześniej media wskazywały na rosnące zainteresowanie rynkiem kryptowalut w Goldman Sachs. W czerwcu CCN opublikował informację, iż Solomon wykazywał zaciekawienie inwestycjami w bitcoiny i inne kryptowaluty. Nowy szef może wprowadzić wiele nietuzinkowych rozwiązań. Solomon przejmuje stery w firmie w październiku, tym samym kończąc 12 letnią kadencję swojego poprzednika Lloyda Blankfeina.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here