Naga MarketsŹródło: Forbes

Trzecia co do wielkości kryptowaluta świata, być może niedługo zmieni swój wygląd, przynajmniej jeśli jeden z jego zwolenników postawi na swoim.


Alexavier Guzman, zaprezentował symbol XRP który będzie zgodny z Unicode, został on poproszony aby rozpocząć nową inicjatywę stworzenia logo dla XRP, aby zdystansować się od Ripple.

“Inne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, otrzymały symbol, który został dodany do standardu Unicode, symbol Bitcoin to “₿” … Uważam, że XRP powinno być traktowane jak każda inna waluta.” – powiedział Guzman. Firma Ripple zachęciła do włączenia się w projekt na swoich mediach społecznościowych:

Chodzi o to aby wybrać logo które nie będzie takie jak to używane przez Ripple, firma z siedzibą w San Francsisco, która rozwija produkty finansowe wykorzystujące tą kryptowalutę. Użytkownicy publikują tutaj swoje pomysły.

Ponieważ XRP nie ma obecnie własnego symbolu ani logo, waluta jest często powiązana ze znakiem towarowym Ripple, z tego powodu wiele osób uważa, że ​​XRP jest produktem Ripple” – napisał Guzman.

Kryptowaluty jako papiery wartościowe

Według raportów, SEC (amerykańska komisja), debatuje czy nie zakwalifikować niektórych kryptowalut do grona papierów wartościowych. W tej kwestii niewiele wiadomo, rzekomo 7 maja debatowano na ten temat.

Jeden z byłych regulatorów – Gary Gensler, który był szefem Commodity Futures Trading Commission (CFTC) pod administracją Obamy – powiedział niedawno, że nie można uznać kryptowalut za papiery wartościowe ze względu na strukturę dystrybucji. Również z firmy płyną jasne komunikaty: „Sprawa jest jasna, to nie mogą być papiery wartościowe, nie spełniamy standardów, to już decyzja SEC”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułVilleroy zapowiada koniec QE ?
Następny artykułCHFJPY ze stop losem, wciąż silny kanadyjczyk – Strategia TDiS
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here