Naga Marketsdroga australiiNowy stablecoin jest uruchamiany na blockchainie stellar. Został zaprojektowany tak, by utrzymać swoją wartość do dolara australijskiego (AUD). Cele nowego coina mają być związane z konsumpcją i działaniami biznesowych.


Zaprezentowany we wtorek na konferencji Money 20/20 w Las Vegas, Novatti Group, australijski procesor płatności internetowych, wyda Novatti AUD Utility Token. Token zostanie zabezpieczony AUD.

Tradycyjnie, stablecoiny były dotychczas narzędziami dla inwestorów kryptowalutowych. Miały szybko transferować środki pomiędzy giełdami. Projekt Novatti przewiduje, że jego token będzie używany do zwykłych płatności tj. przekazów pieniężnych czy zakupów.

Peter Cook, dyrektor zarządzający Novatti, powiedział mediom:

“Wydaje nam się, że ludzie użyją ich [stablecoinów], aby pomóc sobie w zakupie towarów od australijskich przedsiębiorstw, a sądzimy, że użyją ich również do opłacania rachunków lub usług w Australii”.

Novatti, licencjonowany dystrybutor płatności, przetwarza środki pieniężne dla takich klientów jak choćby Vox Telecom w Europie czy południowoafrykański MoniSend. Cook powiedział, że do firmy zgłasza się teraz więcej zainteresowanych inwestorów, którzy są zaciekawieni tematem stablecoina.

“Będziemy współpracować z licencjonowanymi firmami świadczącymi usługi finansowe, bankami i przedsiębiorstwami, które chcą mieć dostęp do zasobów cyfrowych” – nie kryje Cook. Nie chce jednak podawać konkretnych nazw. Jego zdaniem jednak “Novatti jest spółką (…) notowaną na australijskiej giełdzie, co powinno dodać [elementu] zaufania”.

Co dalej ze stablecoinami?

Konkurencja między stablecoinami staje się coraz większa. Tylko w tym roku pojawi się kilka nowych “stabilnych coinów” uzależnionych od dolara w tym: Circle’s USD // Coin (USDC), TrustToken TrueUSD (TUSD), Paxos Standard Paxos Standard (PAX) i “Gemini Dollar (GUSD) braci Winklevoss.

Także w Polsce powstaje stablecoin Fiat Based Token, o którym szerzej pisaliśmy na naszych łamach TUTAJ.

– Myślę, że potencjał rynku stablecoinów jest bardzo duży i „dobry moment” będzie trwał jeszcze przez długi okres. Na rynku pojawia się coraz więcej stablecoinów, ale wciąż są to rozwiązania przeznaczone dla ludzi z branży kryptowalut. Wierzę, że misją stablecoinów jest doprowadzenie do masowej adopcji technologii blockchain, a do tego będzie potrzebny lepszy user experience i prostota – mówiła nam Sonia Targosz, CEO Fiat Based Token.

W zagranicznych mediach wzrost liczby stablecoinów podkreślała ostatnio Lisa Nestor, dyrektor ds. Partnerstwa w Stellar Development Foundation. Przyznała, że Stellar obsługuje już co najmniej 10 stablecoinów. Do firmy wciąż jednak docierają prośby o wsparcie nowych projektów.

“Wydaje mi się, że na rynku kryptowalut było napięcie i to napędzało wiele wcześniejszych stablecoinów, ale widzimy także kontynuację adopcji i wzrost w obszarze płatności.” – podsumowuje Nestor.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here