Naga Marketsrafineria w tle zachód słońcaW poniedziałkowym wydaniu programu Surowcowe.info prowadzonego przez Bogusza Kasowskiego poruszono temat utrzymujących się niskich cen ropy naftowej. Donald Trump planuje wysłać swojego przedstawiciela ds. Energii do Arabii Saudyjskiej w sprawie negocjacji ograniczenia produkcji, by ustabilizować ceny ropy, a najwięksi producenci ropy z Teksasu rozważają cięcia produkcji. Surowcowe.info to program emitowany na antenie telewizji Comparic24.tv, z którego poznasz najświeższy przegląd notowań na rynku surowców. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wczorajszego materiału.


Ropa WTI kosztuje 24 USD/brk., a Brent niecałe 28 USD/brk.

Być może jednym z pomysłów negocjacyjnych będą cięcia produkcji na zbliżonym poziomie zarówno w USA jak i w Arabii Saudyjskiej i Rosji. Czy oznaczać to może powstanie OPEC++ i światową współpracę trzech największych producentów ropy naftowej (47% światowej produkcji ropy)?

OPEC już teraz zaprosił przedstawiciela USA na kolejne spotkanie grupy w Wiedniu (9-10 czerwca 2020). Zdaniem Goldman Sachs drobne ograniczenie ze strony krajów OPEC mogłoby podnieść cenę ropy typu Brent do $30/baryłkę w Q2 2020, z kolei cięcia w USA mogą podnieść ceny ropy typu WTI do $50/baryłkę w 2021 roku oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here