Naga MarketsNowy smartfon firmy Huawei z serii Mate40 podobno umożliwi zawieranie transakcji offline i pozwoli użytkownikom kontrolować ich anonimowość. Ponadto będzie wyposażony w portfel na cyfrowe juany.

  • Huawei umożliwi korzystanie z cyfrowego juana na swoim nowym urządzeniu.
  • Chodzi o nowy model z serii Mate40.

Huawei obsłuży cyfrowego juana

Huawei ogłosił, że jego nadchodząca seria smartfonów Mate40 będzie zawierać zintegrowany portfel sprzętowy dla cyfrowej waluty banku centralnego Chin, cyfrowego juana. Będzie to pierwszy smartfon z takim portfelem.

Zgodnie z informacjami, jakie podaje firma, użytkownicy nowego urządzenia będą mogli kontrolować i chronić swoją anonimowość oraz przeprowadzać transakcje w trybie offline. Opcje te umożliwiają przesyłanie środków poprzez proste zetknięcie dwóch urządzeń, nawet jeśli oba są w trybie offline.

„Seria HuaweiMate40 to pierwszy smartfon obsługujący cyfrowy portfel sprzętowy RMB, [posiada] zabezpieczenia na poziomie sprzętowym: kontrolowaną ochronę anonimowości,  transakcje offline, zapewniające nowe, bezpieczne i wygodne płatności”

– pisze firma.

Mate40 to pierwszy smartfon Huawei, w którym zastosowano technologię chipów 5 nm, tak jak w nowym iPhonie 12. Ta technologia umożliwia umieszczenie miliardów więcej tranzystorów w jednym chipie, znacznie zwiększając potencjalną moc.

Jest jedno “ale”. Ze względu na trwającą wojnę handlową między Stanami Zjednoczonymi a Chini, Huawei nie będzie w stanie nabyć ani wyprodukować więcej swoich procesorów Kirin 9000 po wyczerpaniu się obecnych zapasów.

Cyfrowy juan

Dziś cyfrowy juan w Chinach jest już na etapie testów, które mają miejsce w paru miastach w kraju. Ponadto na świecie trwa rywalizacja o to, które państwa jako pierwsze wyemitują CBDC. Wiadomo, że Państwo Środka jest liderem, ale tym samym szlakiem podążają: USA, UE czy powoli USA.

Jednym z głównych czynników napędzających przyspieszony rozwój chińskiej waluty cyfrowej jest przeciwdziałanie wpływowi dolara amerykańskiego na światowy handel.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here