Naga MarketsWedług doniesień prasowych możemy mięć do czynienia z kolejnym skandalem z niemieckimi koncernami samochodowymi w rolach głównych. Jak informuje tygodnik Spiegel Daimler (DAI.DE na platformie xStation5), Volkswagen (VOW.DE) oraz BMW (BMW.DE) miały być przez lata w zmowie, naruszając tym samym prawo antymonopolowe. W przypadku właściciela marki Mercedes-Benz dochodzi jeszcze śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy pomiarach emisji spalin jego silników diesela.


Notowania Daimlera od początku roku poruszają się systematycznie w obrębie kanału spadkowego. Na początku czerwca opadające średnie kroczące (tutaj 50-, 75- oraz 150-okresowe) się przecięły, co może być dobrym sygnałem sprzedaży — taki układ sprawdził się w grudniu 2015 roku, rozpoczynając cofnięcie o około 27 EUR. Ostatnie doniesienia doprowadziły do pogłębienia spadków. Obecnie wybijane jest dolne ograniczenie kanału oraz niedźwiedzie śmiało testują strefę wsparcia wypadającą poniżej 60,50 EUR. Zniesienie tej bariery może tylko przyspieszyć impet sprzedających. Z drugiej strony jej skuteczna obrona powinna pozwolić bykom na odreagowanie — potencjalny zasięg korekty może wypadać w okolicy górnego limitu kanału.

Inwestuj w realizację wzrostów lub spadków popularnych spółek – sprawdź ofertę akcji syntetycznych i czym różnią się od normalnych CFD!

Tygodnik Spiegel donosi, że od początku lat 90. trójka niemieckich koncernów motoryzacyjnych miała działać w zmowie w zakresie technologi, negocjacji z dostawcami, a także kontroli emisji spalin. Sprawa może zainteresować Komisję Europejską, co groziłoby dotkliwymi karami. W przypadku właściciela marki Mercedes-Benz dochodzi jeszcze śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy pomiarach emisji spalin jego silników diesela — śledczy mają podobne podejrzenia jak w przypadku Volkswagena.

Profilaktycznie ponad 3 mln aut tego producenta ma zostać wezwanych do serwisów, celem wprowadzenia poprawek do instalacji odprowadzających spaliny. Nastawienie domów maklerskich wobec spółki jest dosyć ostrożne — na 32 rekomendacje, 15 to “kupuj”, 15 to “trzymaj”, a 2 to “sprzedaj”. Natomiast cena docelowa dla akcji spółki wynosi 73,70 EUR, czyli o 22% więcej, niż obecna wycena rynkowa.

Wszystkie analizy przygotowywane przez zespół X-Trade Brokers dla portalu Comparic.pl możesz śledzić pod tym linkiem!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here