Naga MarketsJeśli jest jedna rzecz, którą prezydent Donald Trump zmienił na rynkach, to jest nią myślenie inwestorów na temat sentymentu rynkowego. Przed 2016 rokiem wielu mogło jasno stwierdzić czy obecnie na rynku panuje sentyment „risk on” czy „risk off”. W przypadku tego pierwszego oznaczało to zwyżki na rynkach natomiast, określane jako „bezpieczne” aktywna takie jak jen czy złoto tradycyjnie zniżkowały. Od 8 listopada 2016 roku, wszystko kręci wokół osoby prezydenta…


Jak na tę chwilę rynki przejawiają sentyment, który można śmiało określić mianem „Trump off”, przejawiający się w spadkach kursów akcji wraz z notowaniami dolara amerykańskiego. Wszystko to jest efektem perypetii związanych z niedoszłym wycofaniem Obamacare oraz wzrastającym zamieszaniem wokół śledztwa FBI dotyczącego związków nowej administracji z Rosją.

eToro jest światowym liderem w zakresie inwestycji społecznościowych. Dołącz do 6 milionów traderów z ponad 140 krajów i korzystaj z ich doświadczenia.

Zarejestruj darmowy rachunek demo i skorzystaj z możliwości jakie daje social trading >>>

Inwestorzy specjalizujący się w zmiennych rynkach, powinni w ciągu najbliższych dni przyglądać się południowoafrykańskiemu randowi. Prezydent Zuma, właśnie odwołał ministra finansów, ten zabieg oznacza dalszą niepewność w stosunku do przyszłości polityki fiskalnej RPA. Południowoafrykańska gospodarka jest w stagnacji – wzrost PKB w 2016 roku wynosił według różnych szacunków mniej niż 1 proc. Mimo to od 2016 roku rand konsekwentnie umacniał się w stosunku do dolara amerykańskiego.

Decyzja prezydenta Zumy negatywie wpłynęła na notowania ZAR w stosunku do USD. Obecnie za jednego randa zapłacimy niecałe 13 dolarów. Jeśli wciąż polityka zdominuje ekonomiczny krajobraz dnia, możliwa jest dawno niespotykana zwyżka tej pary.

Uwagę inwestorów przykuwa także para walutowa USD/RUB. Dziś, bowiem Europejski Trybunał Sprawiedliwości utrzymał sankcje nałożone w 2014 roku na Moskwę w związku z jej zaangażowaniem militarnym na Ukrainie. Dolar zyskuje od rana wobec rosyjskiej waluty przekraczając pułap 57 rubli.

Jutro czeka nas oficjalnie rozpoczęcie procedury Brexitu. Miejmy nadzieję, ze ten dzień na rynkach minie szybko, gładko i bezboleśnie. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here