Naga MarketsPracownicze plany kapitałowe - wszystko co musisz wiedziećAgencja prasowa Reuters poinformowała w poniedziałek, 9 grudnia 2019 r., że wpływy z rekordowej sprzedaży akcji Saudi Aramco w pierwszej ofercie publicznej  wzrosły do 29,4 mld USD po tym, jak koncern naftowy skorzystał z opcji sprzedaży 15% więcej akcji.


Największe IPO w historii

Wassim Al Khatib, szef bankowości inwestycyjnej w National Commercial Bank, największym banku Arabii Saudyjskiej powiedział, że kontrolowany przez państwo gigant naftowy skorzystał z tzw. opcji nad-przydziału, dzięki czemu w pierwotnej ofercie publicznej zrealizowano opcję sprzedaży 15% więcej akcji niż pierwotnie planowało. Oznacza to, że kwota pozyskana z IPO wzrosła do 29,4 mld USD, z początkowo podawanych 25,6 mld USD.

Fakt ten sprawił, że spółka przeprowadziła największe IPO w historii. Dotychczasowy rekord należał do chińskiego giganta e-commerce Alibaba, który w 2014 roku sprzedał akcje w IPO na giełdzie amerykańskiej za 20 mld USD.

Saudi Aramco sprzedało łącznie 3,45 mld akcji po 32 riali każda. Papiery trafią do obrotu na saudyjskiej giełdzie w najbliższą środę, tj. 11.12.2019 r.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWybory w Wielkiej Brytanii: Johnson uzyska parlamentarną większość – ocenia Danske Bank i ING
Następny artykułFunt szterling (GBP) dopiero rozpoczyna falę wzrostową?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here