Naga Markets

Nowy rekord instrumentów „Bitcoin short”, pokazują dane CoinSharesProdukty inwestycyjne oparte na aktywach cyfrowych odnotowały niewielki napływ środków w wysokości 9,2 mln dol., choć na rynku nadal dominują instrumenty typu „short”, czyli zakładające spadki kryptowalut, podał CoinShares w swoim najnowszym raporcie dotyczącym przepływów.

  • Po trzech tygodniach spadków przepływy netto do funduszy kryptowalutowych znalazły się po dodatniej stronie
  • Było to jednak spowodowane głównie rekordowym napływem do funduszy shortujących Bitcoina, gdzie inwestorzy zarabiają na spadkach kryptowaluty
  • Od początku roku napłynęło do nich 110,4 mln dol., w porównaniu do 264,7 mln dol., które przyjęły o wiele bardziej powszechne fundusze stawiające na wzrosty
  • Inwestuj w kryptowaluty w formie CFD razem z brokerem Plus500. Już teraz załóż rachunek!

Bitcoin short cieszy się dużą popularnością wśród funduszów

Podobnie jak w zeszłym tygodniu, również w tym tygodniu odnotowano niski jak na ostatnie lata wolumen obrotu, który wyniósł 915 mln dol. Ostatnie spadki cen spowodowały deprecjację wartości aktywów w zarządzaniu (AuM) do 27,9 mld dol., najniższego poziomu od początku lipca tego roku, po rozpoczęciu roku na poziomie 64 mld dol.W ujęciu regionalnym, dane pokazują rozbieżne nastroje pomimo niskich rozmiarów handlu. Kanada, Brazylia, Szwajcaria i Niemcy odnotowały napływy w wysokości odpowiednio 4,7, 3,2, 1,7 i 1,6 mln dol. Negatywny sentyment koncentrował się jedynie w USA, gdzie napływy wyniosły 0,8 mln dol. i zostały zamaskowane przez dominujące wpływu do produktów inwestycyjnych typu „Bitcoin short”.

Jest to następstwem ostatniego sympozjum FOMC w Jackson Hole, gdzie wyrażono znacznie bardziej jastrzębi pogląd, nieoczekiwany przez niektórych inwestorów. Spowodowało to, że zakłady na podwyżki stóp procentowych zaczęły mocno rosnąć, wpływając negatywnie na aktywa ryzyka, w tym kryptowaluty.

Nowy rekord instrumentów „Bitcoin short”, pokazują dane CoinShares
Źródło: CoinShares

W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

– Bitcoin odnotował odpływy w wysokości 11 mln dol., co stanowi 4. z rzędu tydzień ujemnych przepływów netto, ale w sumie tylko 70 mln dol. Krótkie produkty inwestycyjne na Bitcoina odnotowały rekordowy napływ 18 mln w zeszłym tygodniu, podnosząc całkowitą AuM do rekordowego poziomu 158 mln dol. – komentuje CoinShares.

Produkty multi-asset, czyli bazujące na koszyku kryptowalut, nadal odnotowywały napływy w wysokości 3,3 mln dol., podczas gdy altcoiny zaliczyły skromne zyski, zwłaszcza Solana i Avalanche, z których każdy odnotował napływy w wysokości 0,5 mln dol.

XTB

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułRafał Zaorski stawia na spadek BTC poniżej 15 tys. USD i ETH poniżej 500 USD
Następny artykułThe Merge sieci Ethereum nie przyciąga do rynku nowych inwestorów, pokazuje badanie
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here