Naga Marketsflaga chinyChiny zaktualizowały swój ranking kryptowalut. EOS zachował pierwsze miejsce, a zaś Bitcoin przesunął się o trzy pozycje.

Sponsorowany przez rząd indeks ocenia każdy blockchain i projekt na podstawie trzech kryteriów: technologii, użyteczności i innowacji.

Wyniki

Jak  na razie EOS pozostaje ma miejscu 1. W pierwszej piątce znajdują się też: Tron, Ether, Steem i Ontology.

Pomimo ogólnej dominacji na rynku kryptowalut, Bitcoin znajduje się tylko na 12. miejscu. Osiągnął dobre wyniki w dziedzinie rozwoju, ale znalazł się za EOS w badaniach dot. technologii.

Ranking został opublikowany przez Centrum Rozwoju Informacji i Przemysłu we współpracy z chińskim Ministerstwem Przemysłu i Technologii Informacyjnych. Jest to już 12 tego typu badanie.

Rankingi

Pierwszą odsłonę chińskiego rankingu Centrum Informacji i Rozwoju Przemysłu (CCID) poznaliśmy w maju ubiegłego roku. Projekt EOS, który wzbudza jednak w krypto-świecie wiele kontrowersji, utrzymuje się w nim na 1. miejscu. Warto odnotować, że ma to miejsce od czerwca ’18, czyli prawie od samego początku istnienia idei.

Jak ocenić kryptowalutę?

Eksperci badając projekty brali pod uwagę są trzy podstawowe czynniki: technologię, jej praktyczne zastosowanie oraz kreatywność. O co dokładnie chodzi? Technologia to “poziom realizacji technicznej publicznego łańcucha”. W ramach tej części oceny “analizuje się funkcję, wydajność, bezpieczeństwo i decentralizację publicznego łańcucha”. Wynik stanowi aż 65 procent ogólnego rankingu. Zastosowanie oznacza tu “kompleksowy poziom obsługi publicznego łańcucha dla praktycznych aplikacji, w tym wdrażania węzłów, aplikacji do portfela, wsparcia rozwoju i wdrażania aplikacji”. Ta kategoria stanowi 20 procent ogólnego rankingu. Innowacja stanowi zaś tylko 15% kryterium oceny rankingu i “koncentruje się na ciągłej innowacji w łańcuchu publicznym, w tym rozmiarach programistów, aktualizacji kodu i wpływie kodu”.

Wyniki mogą jednak dziwić. Pewne kontrowersje może wzbudzać fakt, że ranking sponsoruje chińska władza, stąd pojawia się obawa, że są one manipulowane pod kątem zachcianki rządu.

Inną sprawą jest to, że Chiny otwierają się na blockchain w kwestii budowy Nowego Jedwabnego Szlaku.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here