Naga MarketsPrzewodnicząca KE, Ursula von der Leyen

Komisja Europejska (KE) proponuje ustanowienie instrumentu solidarności w wysokości 100 mld euro, dla przedsiębiorców i pracowników o nazwie SURE, poinformowano w komunikacie prasowym datowanym na 2 kwietnia. Program ma być częścią szeroko zakrojonych działań o wartość niemal 3 bilionów euro, który media okrzyknęły nowym „Planem Marshalla”.


SURE vs koronawirus. 100 mld EUR wesprze pracowników, przedsiębiorców oraz rolników

Komisja podejmuje dalsze kroki, proponując stworzenie instrumentu solidarności (zwanego SURE) w wysokości 100 mld euro, aby wspierać pracowników w utrzymaniu dochodów i pomóc przedsiębiorstwom w utrzymaniu się na rynku. Proponuje również przekierowanie wszystkich dostępnych funduszy strukturalnych na działania w kontekście koronawirusa – podaje czwartkowy komunikat.

Wsparcie uzyskają również rolnicy, rybacy i osoby najbardziej potrzebującym. Wszystkie te środki opierają się na obecnym budżecie UE i wykorzystają każde dostępne euro.

W czasach kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19 tylko najbardziej zdecydowana reakcja przyniesie efekty. Musimy wykorzystać wszystkie środki, którymi dysponujemy. Każde dostępne euro w budżecie UE będzie przekierowywane na rzecz walki z pandemią. Wprowadzimy wszelkie ułatwienia, aby umożliwić szybki i skuteczny przepływ środków finansowych. Dzięki nowemu instrumentowi solidarności uruchomimy 100 mld euro na utrzymanie miejsc pracy i przedsiębiorstw. Współpracujemy z państwami członkowskimi w celu ratowania życia i ochrony źródeł utrzymania. Tak wygląda europejska solidarność – komentowała przewodnicząca KE, Ursula von der Leyen.

Niemal 3 biliony euro na program pomocy dla krajów UE. Nowy Plan Marshalla

Oryginalny Plan Marshalla realizowany w latach 1948-1952 przez amerykański rząd miał na celu przyspieszyć odbudowę europejskiej gospodarki. W tym czasie w gospodarki Starego Kontynentu wpompowano około 13 miliardów dolarów (około 123 miliardy dolarów po inflacji).

Tym razem Unia Europejska chce przeznaczyć na walkę z kryzysem gospodarczym łącznie 2,77 biliona euro, które w głównej mierze będą pochodziły z dodruku pieniądza w ramach nowej polityki luzowania ilościowego i programów wspierania płynności. Media ekonomiczne na całym świecie okrzyknęły pakiet pomocowy nowym „Planem Marshalla”.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPonad 6 mln osób w USA straciło pracę w przeciągu tygodnia!
Następny artykułEuro zwalnia i odbija od bariery 4,60 zł. Pytanie na jak długo?
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here