Naga MarketsDolar zyskuje dzisiaj na szerokim rynku, najmocniej tracą lira i peso. Co z kursem złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Dolar zyskuje dzisiaj na szerokim rynku, najmocniej tracą lira i peso, a w przestrzeni G-10 funt, korona norweska 
  • Negatywnej reakcji nie widać zbytnio na rynkach akcji w nowym tygodniu
  • Strony (brytyjska i unijna) są bliskie przełamania jednego z głównych punktów spornych

Umowa dot. Brexitu coraz bliżej?

Nowy tydzień i nowy miesiąc zaczynamy z bagażem pandemicznych obaw, czemu nie pomagają informacje o wprowadzeniu lockdownu w Wielkiej Brytanii od 5 listopada (otwarte będą tylko sklepy z podstawowymi produktami, oraz szkoły i uczelnie). Rewizja strategii lockdownu zostanie przeprowadzona 2 grudnia, ale zakłada się, że ewentualne wyraźniejsze poluzowanie restrykcji może mieć miejsce nie wcześniej, niż w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

W Europie na podobne ruchy zdecydowały się też Austria i Portugalia, chociaż tutaj okres będzie krótszy, a większość sklepów pozostanie otwarta. Nad możliwymi scenariuszami zastanawiają się też Włosi. Reasumując, tego typu doniesienia potęgują tylko niepewność, co do aktywności gospodarczej w najbliższych tygodniach – oznajmił ekspert BOŚ.

Dolar zyskuje dzisiaj na szerokim rynku, najmocniej tracą lira i peso, a w przestrzeni G-10 funt, korona norweska (zwyczajowo przy wzroście globalnego ryzyka, ale i też za sprawą pogarszających się perspektyw dla rynku ropy), oraz dolar australijski (jutro mamy posiedzenie RBA i możliwe jest poluzowanie polityki).

Negatywnej reakcji nie widać zbytnio na rynkach akcji. Kontrakty na S&P500 próbują dzisiaj rysować białą świecę wzrostową, co można tłumaczyć próbą rozegrania ewentualnej wygranej Joe Bidena w wyborach prezydenckich (pierwsze wyniki będą spływać z wtorku na środę). Niemniej ta teza może być nieco ryzykowna, biorąc pod uwagę scenariusz z 2016 r. – dodał.

Z pozostałych informacji to warto zwrócić uwagę na doniesienia Bloomberga, który powołując się na źródła zbliżone do negocjatorów twierdzi, że strony (brytyjska i unijna) są bliskie przełamania jednego z głównych punktów spornych, czyli ustaleń dotyczących połowów ryb, co mogłoby zwiększyć szanse na wypracowanie kompromisu do połowy listopada. Nie pomaga to jednak dzisiaj funtowi. Druga informacja to zaskakująco dobre dane Caixin PMI dla przemysłu i usług w październiku, pokazujące dalsze odbicie chińskiej gospodarki. Kurs juana pozostaje dzisiaj stabilny w relacji z dolarem.

Lepsze nastroje na rynkach akcji, gdzie inwestorzy zmęczeni już wątkami związanymi z COVID-19 próbują rozegrać scenariusz ewentualnej wygranej Joe Bidena w wyborach prezydenckich, ograniczają ranne wzrosty dolara. Euro wsparły też niezłe odczyty PMI za październik, gdzie już częściowo powinny zaznaczyć się obawy związane z nadchodzącymi lockdownami – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here