Naga MarketsPod koniec ubiegłego tygodnia nie spekulowałem aktywnie i dopiero dziś wracam do wykresów. Sytuacja trochę się zmieniła, m.in. na parze, na której poniosłem ostatnio stratę. Dodatkowo istnieje szansa na kolejne okazje do spekulacji, a więcej o tym w poniższym wpisie.

AUDUSD

Na parze walutowej AUDUSD poniosłem niedawno stratę, co nie jest niczym dziwnym, szczególnie biorąc pod uwagę to, że sygnał był prawidłowy. Notowania ustanowiły potem nowy, niższy dołek i mogło się wydawać, że trend zmienia się na spadkowy.

Jak jednak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, kurs powrócił dziś do trendu wzrostowego, prawdopodobnie w rekacji na pozytywne dane z Australii. Można będzie zatem szukać ponownie okazji do kupna, o ile pojawi się zdrowa korekta i sygnał świadczący o jej zakończeniu.

AUDCAD

Również na parze walutowej AUDCAD widoczny jest powrót do trendu wzrostowego. Jako, że obowiązuje kierunek północny, będę się tu rozglądał za sygnałami zakupowymi.

NZDCAD

Wygląda na to, że na parze NZDCAD zakończona została struktura korekty. Jak widać na wykresie 4-godzinnym poniżej, para ta znajduje się w krótkoterminowym trendzie wzrostowym. Ostatni impuls utworzył się 31-go maja, a pierwszego czerwca zaczęła się formować korekta.

Na wykresie 30-minutowym widzimy, że układ dołków i szczytów zmienił się na wzrostowy, co potencjalnie wskazuje na zakończenie korekty / trendu z niższego interwału i kontynuacje ruchu z wykresu 4-godzinnego. W związku z tym zająłem pozycję długą, zgodną z panującym trendem krótkoterminowym.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.

GBPJPY

Para walutowa GBPJPY testuje właśnie 50% zniesienie ostatniego, silnego impulsu spadkowego. Możemy zatem rozglądać się za sygnałami sprzedażowymi wskazującymi na zakończenie korekty.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here