Naga MarketsAmancio-Ortega-GaonaMamy nowego lidera na liście najbogatszych osób na świecie! Bill Gates został zdetronizowany przez Hiszpana Amancio Ortegę – właściciela marki Zara. To pierwszy raz, gdy Ortega znalazł się na szczycie listy najbogatszych osób na świecie.


Majątek Hiszpana wycenia się obecnie na 80,3 mld USD. Za nim plasuje się Bill Gates z 78,1 mld USD. Pierwsza trójkę zamyka guru inwestorów – Warren Buffet, który zgromadził środki o wartości 64,4 mld USD. Listę najbogatszych osób w czasie rzeczywistym można śledzić na stronie Forbesa (LINK) w zakładce “Real Time”.

Ortega nie jest tak znaną osobą jak chociażby Gates, Bufet czy Zuckerberg. W ostatnich latach jednak systematycznie piął się w górę na liście najbogatszych osób. Zara z roku na rok prosperuje coraz lepiej, nowe sklepy otwierają się na całym świecie, co pozwoliło Ortedze pieczołowicie mnożyć swój majątek.

Inaczej niż w przypadku wielu bogatych osób, Ortega przeszedł prawdziwą historią w stylu “od zera do milionera”. Urodził się w 1936 roku w ogarniętej wojną domową Hiszpanii. Jego ojciec zarabiał jedynie 300 pesos miesięcznie, co ledwo starczało na utrzymanie rodziny. W latach młodości Ortega często głodował, gdyż nie starczało jedzenia dla wszystkich. Opuścił szkołę gdy miał kilkanaście i zaczął pracować jako chłopiec na posyłki w niewielkim sklepie.

Zarę założył, gdy ukończył już 40 lat. Sklep oferował wyjątkowo tanią odzież dobrej jakości, szybko zdobył popularność. Sieć najpierw rozrastała się w rodzimej Hiszpanii, następnie w Portugalii i Francji, potem w Wielkiej Brytanii, obecnie Zara stała się marką globalną. Zdaniem Forbesa, majątek Ortegi w ciągu ostatniej doby urósł aż o 5,3%, czyli o kolejne 4 mld USD, głównie dzięki szybkiemu wzrostowi ceny Inditeksu – spółki matki Zary.

najbogatsi
Lista 10 najbogatszych osób na świecie


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here