Naga MarketsPierwszy dzień nowego miesiąca i kwartału zaczyna się z lekko pozytywną nutą – w kontekście wczorajszego niezłego handlu na Wall Street przewija się wątek rozmów wokół czwartego pakietu fiskalnego. Co z kursem złotego, euro, funta, dolara i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • W czwartek niższa aktywność inwestorów z Azji ze względu na obchodzone święta
  • Brytyjski premier Boris Johnson stwierdził, że władze są dalekie od rozważań wokół przywrócenia lockdownu
  • Dolar jest dzisiaj słabszy na szerokim rynku. Najmocniejszy jest chiński juan, co jest bardziej wynikiem niskiej płynności rynku

USA: trwa spór o pakiet fiskalny w tle debaty prezydenckiej

Dzisiejszy obraz rynków może nieco fałszować niższa aktywność inwestorów z Azji ze względu na obchodzone święta w Chinach, Hong Kongu, Korei Południowej i na Tajwanie.

W USA Demokraci dzisiaj mają nadal rozmawiać z Republikanami – pytanie jednak, czy rzeczywiście jesteśmy bliżej jakiegoś kompromisu, skoro nadal różnica w kwocie wsparcia to blisko 0,6 bln USD i inne są też priorytet – powiedział analityk BOŚ.

Z kolei brytyjski premier Boris Johnson stwierdził, że władze są dalekie od rozważań wokół przywrócenia lockdownu, jaki miał miejsce wiosną. Nie zapominajmy też o trudnych relacjach amerykańsko-chińskich i wątku listopadowych wyborów.

Dolar jest dzisiaj słabszy na szerokim rynku, chociaż zmiany nie są duże. Najmocniejszy jest chiński juan, co jest bardziej wynikiem niskiej płynności rynku. W grupie G-10 najlepiej radzą sobie waluty Antypodów, które zyskują ponad 0,3 proc. W Europie niewielkie zmiany notują euro i funt – dodał.

Tymczasem lepszy klimat na Wall Street nie jest w stanie zaprowadzić notowań pary EUR/USD ponad ważny opór. Analogiczna sytuacja ma miejsce na dziennym oscylatorze RSI9. Opublikowane dzisiaj rano dane PMI dla europejskiego przemysłu były zgodne z szacunkami, więc nie dały nowego impulsu.

Rynek zdaje się czekać na popołudniowe rozdanie na Wall Street – tu kluczowa może okazać się interpretacja doniesień nt. rozmów wokół czwartego pakietu fiskalnego. Wizja kolejnego braku rozstrzygnięcia w tej sprawie, może rozczarować inwestorów i podbić tryb risk-off na czym dolar mógłby zyskać – podkreślił.

Zobacz również audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here