Naga MarketsByły burmistrz Nowego Jorku i obecny kandydat na prezydenta USA Mike Bloomberg puszcza oko do społeczności kryptowalut. Czy zajmie miejsce Andrew Yanga, który był zwolennikiem blockchaina, kandydował w wyborach, ale niedawno z tego zrezygnował?

W swojej propozycji reformy finansowej opublikowanej 18 lutego kandydat Demokratów nie tylko napisał o kryptowalutach jako nowej klasie aktywów, ale także zaoferował ramy regulacyjne dla tego rynku w USA.

Bloomberg w miejsce Yanga?

Ponieważ Andrew Yang niedawno odpadł z wyścigu do Białego Domu (sam się wycofał), entuzjaści kryptowalut stracili swojego kandydata. Podczas swojej kampanii Yang przyznawał, że w jego kraju konieczne jest mądre uregulowanie rynku blockchaina i kryptowalut. Bez tego – jak dodawał – amerykański rynek traci na atrakcyjności względem Azji.

Teraz jego miejsce chce chyba zająć miliarder Bloomberg:

„Kryptowaluty stały się klasą aktywów wartą setki miliardów dolarów, jednak nadzór regulacyjny pozostaje rozdrobniony i nierozwinięty. Pomimo obietnic związanych z blockchainem, bitcoinem i wstępnymi ofertami monet (ICO), jest też mnóstwo szumu, oszustw i działalności przestępczej.”

Bloomberg chce teraz współpracować z regulatorami, aby zapewnić jaśniejsze zasady gry poprzez:

  • wyjaśnienie odpowiedzialności za nadzorowanie kryptowalut,
  • zapewnienie ram dla ICO poprzez określenie, kiedy tokeny są, a kiedy nie są papierami wartościowymi,
  • ochronę konsumentów przed oszustwami związanymi z kryptowalutami,
  • wyjaśnienie, w jaki sposób opodatkowane będą inwestycje w kryptowaluty,
  • definiowanie kapitału i innych wymagań dla instytucji finansowych posiadających kryptowaluty.

BTC w USA

Bloomberg nie ma jednak szans – podobnie jak nie miał ich Yang – na sukces wyborczy. Wiele wskazuje na to, że Demokraci wystawią w kontrze do Donalda Trumpa senatora Berni’ego Sandersa lub byłego wiceprezydenta Joe’ego Bidena. Portal Cointelegraph określił kiedyś tego pierwszego jako całkiem dobrego kandydata dla rynku BTC, ale trudno zrozumieć, dlaczego. Sanders jest już w bardzo podeszłym wieku, zapewne nie rozumie w pełni – jeśli w ogóle – technologii blockchaina. Uchodzi tylko na kandydata rozumiejące potrzeby młodych ludzi (co w kontekście daty jego urodzenia jest… zaskakujące).Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here