Naga Marketsmoneta bitcoin wyciągana z kieszeniW mających miejsce we wtorek wyborach uzupełniających w USA wybierano między innymi gubernatorów trzydziestu sześciu stanów. W Kalifornii wygrał Gavin Newsom, który jest uważany za zwolennika kryptowalut. Znany jest również z pozytywnego podejścia do technologii, jego zdaniem praca rządu powinna być rozliczana na bazie mierzalnych wskaźników, a informacje i usługi publiczne poddane cyfryzacji.

Newsom przyjmował dotacje w Bitcoinie

Nowy gubernator to jedna z najbardziej wpływowych osób w kraju. Rządzi w Kalifornii, która ma największą populację spośród wszystkich stanów oraz największy sektor technologiczny w całych Stanach Zjednoczonych. Jego pozytywne podejście do Bitcoina jest rzeczą, która może popchnąć nową technologię do przodu, przynajmniej pod względem legislacyjnym i adopcji przez społeczeństwo.

Nie oznacza to od razu, że Newsom jest zwolennikiem prywatności i anonimowości kryptowalut oraz przeciwnikiem ich opodatkowania. Nie są znane dokładne poglądy gubernatora na ten temat. Dla Coinbase – jednej z największych giełd kryptowalutowych na świecie – taki wybór jest bardzo korzystny, ponieważ spółka ma siedzibę w San Francisco. Z władzą przychylną kryptowalutom szanse na wprowadzenie niekorzystnych przepisów prawnych są niewielkie

Gavin Newsom przyjmował w trakcie swojej kampanii dotacje w Bitcoinie, co zdobyło mu zwolenników wśród osób wspierających nową technologię. Innym politykiem, który podjął taki krok, był Austin Peterson, który kandydował z ramienia Republikanów do Senatu. Choć nie został wybrany, wsławił się największą dotacją w Bitcoinie w historii USA, otrzymał na prowadzenie kampanii 24 BTC, z których lwią część musiał jednak oddać na cele charytatywne.

Gubernator Kolorado również popiera kryptowaluty

Kolejną osobą chcącą działać na rzecz Bitcoina i kryptowalut jest Jared Polis, który właśnie został wybrany na gubernatora Kolorado. W trakcie kampanii powiedział między innymi, że zamierza uczynić swój stan bezpieczną przystanią dla firm działających w branży blockchain i kryptowalut.

Polis był pierwszym przedstawicielem USA, który zaakceptował Bitcoin jako środek finansowania kampanii. Nie zagrzał miejsca w Kongresie, szybko przystąpił do walki o fotel gubernatora. Po wygranej inwestorzy kryptowalutowi w Kolorado mogą znaleźć się w przyjaznym środowisku. Przedsiębiorcy mogą zacząć działać na polu rozwoju blockchain – legalnie, z ograniczoną ingerencją ze strony rządu.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here