Naga MarketsNowy gracz na rynku gamingowym. Mowa o Longterm Games!
Od lewej: Krzysztof Kamiński z Comparic24.tv i Albert Rokicki autora bloga Longterm

Jeden z bardziej popularnych inwestorów indywidualnych Albert “Longterm” Rokicki założył spółkę, która będzie działać w branży gamingowej. Rokicki jest twórcą popularnego bloga o inwestowaniu longterm.pl. Popularny inwestor w ostatnim czasie bardzo mocno promuje spółki z sektora gamingowego. Najwyraźniej uznał, że na rynku jest miejsce również dla jego własnej spółki, która będzie tworzyć gry komputerowe jako Longterm Games SA.

  • Albert Rokicki prezesem nowo powstałej spółki Longterm Games SA.
  • Spółka zamierza produkować i sprzedawać gry wideo.
  • W produkcjach studia, nacisk ma być kładziony na długi okres życia poszczególnych gier.

Zobacz również: Duzi inwestorzy obserwują poczynania giełdowe tych mniejszych, w celu optymalizacji swojej strategii

Nowy gracz na polskiej scenie gamingowej

Pierwsze informacje dotyczące nowo powstałego studia mającego produkować gry wideo pojawiły się na stronie longtermgames.pl 1 czerwca bieżącego roku. Zgodnie z danymi w KRS, spółka została zarejestrowana 24 lipca 2020 roku.

Branże w których ma działać spółka to: Oprogramowanie i doradztwo w zakresie informatyki (GŁÓWNA), Działalność wydawnicza, Zarządzanie stronami WWW, przetwarzanie danych i hosting, Handel hurtowy (bez pojazdów samochodowych), Handel detaliczny (bez pojazdów samochodowych).

Na stronie internetowej spółki możemy znaleźć informacje ogólne dotyczące założycieli:

Łączymy wieloletnią wiedzę o grach ze znajomością rynku gamingu oraz biznesu. Współpracujemy z wybitnymi postaciami z branży. W naszym zespole zgromadziliśmy kilkanaście osób: od artystów, przez programistów, po ekspertów od biznesowych aspektów tworzenia i sprzedaży gier.

Pojawia się także wzmianka o kierunku w którym ma zmierzać spółka:

Naszym celem jest tworzenie gier, w które gracze będą chcieli grać bez końca. Kładziemy nacisk na bardzo długi okres życia naszych gier, przez co mają one być klasycznymi long sellerami.

Kapitał zakładowy spółki wynosi 100 tysięcy złotych.

Albert Rokicki Prezesem Zarządu spółki Longterm Games SA.

Analizując skład zarząd niedawno powstałej spółki z branży gamingowej, należy wymienić:

Albert Rokicki – Prezes Zarządu

Inwestor giełdowy z ponad 20-letnim doświadczeniem, od 2011 roku, kiedy zainwestował po raz pierwszy w CD Projekt, skoncentrowany na branży gamingowej. Absolwent wydziału ekonomii Uczelni Łazarskiego w Warszawie ze specjalizacją w marketingu. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci, fan sportu a w szczególności zawodowej koszykówki NBA.

Robert Ogłodziński – Wiceprezes Zarządu

Od ponad 20 lat związany z dziennikarstwem finansowym, od 2012 profesjonalnie z produkcją gier. Współtworzył m.in. Wiedźmina 3, Cyberpunk 2077 i kilkanaście gier niezależnych. Współpracował z Varsav Game Studios, Walkabout Games, Fuero Games, Klabater SA i innymi. Absolwent dziennikarstwa i ekonomii, wykładowca uniwersytecki. Członek Writers Guild of America, w 2015 nominowany do nagrody BAFTA Game Awards.

Adrian Przybylski – Wiceprezes Zarządu

Absolwent kierunku Finanse i Rachunkowość na Akademii Leona Koźmińskiego. Inwestor od 2013 roku, analityk fundamentalny specjalizujący się w wycenie spółek metodą DCF. W zespole Longterm obecny od 2014 r. Współautor raportu TOP 15 Poland. Swoje doświadczenie zdobywał w Open TFI i Deloitte Polska.

Zobacz również: Milenialsi będą redystrybuować bogactwo ze starszych pokoleń w nowej “erze nieporządku”

Skład Rady Nadzorczej spółki

Marek Łubiarz

Entuzjasta i propagator ładu projektowego – profesjonalnego, uporządkowanego zarządzania projektami, programami i portfelami dla realizacji celów biznesowych organizacji. Zwolennik efektywnego wykorzystywania podejścia tradycyjnego i zwinnego dostosowanego do potrzeb projektu i organizacji.

Andrzej Gonet

Inwestor giełdowy od 2010 roku, w społeczności Longterm.pl od 2012 roku. Prelegent na trzech konferencjach „Książęca Street”. Wczesny inwestor w Creepy Jar. Z wykształcenia chemik, całe zawodowe życie związany z handlem, Business Manager w firmie Stockmeier Chemia. Prywatnie niepoprawny optymista, mąż i ojciec.

Rafał Nagiecki

Doświadczony Art Director oraz Dyrektor Kreatywny łączący kompetencje gamingowe i technologiczne z doświadczeniem branży reklamowej. Specjalizuje się w tworzeniu teamów artystycznych do zadań brandingowych i marketingowych. Ostatnio budował podwaliny komunikacji brandu Cyberpunk pracując w CD PROJEKT RED oraz tworzył kreatywny Design w Saatchi & Saatchi. Wielokrotnie nagradzany na festiwalach reklamy oraz brandingu: Między Innymi Cannes Lions, KTR, Effie, Innovation lub Luerzer’s Archive.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here