Naga MarketsKontrakty ETFChoć na razie na ETF na Bitcoina nie ma co liczyć, to co jakiś czas pojawiają się instrumenty powiązane z kryptowalutami. Tym razem AdvisorShares oraz Sabretooth Advisors połączyli siły i wspólnie opracowali fundusz mający na celu śledzić kondycję spółek technologicznych, których działalność jest związana z blockchainem i obliczeniami w chmurze.

ETF na blockchain i cloud computing

Pomysł stworzenia AdvisorShares Sabretooth ETF opiera się na tym, że nowe technologie, takie jak blockchain czy chmura obliczeniowa, mają olbrzymi potencjał rozwoju. Choć pojedyncze spółki mogą pojawiać się i znikać, nie każda z nich osiągnie sukces, to branża jako całość powinna w ciągu najbliższych lat wzrosnąć wielokrotnie. Dzięki temu inwestorzy będą mogli czerpać zyski z tych technologii jako całości.

Nowy ETF będzie śledził koszyk spółek technologicznych, gdzie każda będzie proporcjonalnie odzwierciedlona według swojej wartości. Pojawienie się takiego instrumentu pozwoli nie tylko zyskać na wzroście całej branży, ale również da możliwość otwierania krótkich pozycji oraz korzystania z takich narzędzi jak dźwignia finansowa. AdvisorShares Sabretooth ETF (symbol BKCH) będzie dostępny na nowojorskiej giełdzie od dziś – 7 lutego.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Co dalej z ETF-em na Bitcoina

Dla inwestorów kryptowalutowych jednym z ważniejszych tematów jest stworzenie ETF na Bitcoina, który zostanie zatwierdzony przez amerykański SEC. Ma to być sygnał dla rynków finansowych, że kryptowaluty osiągnęły już dojrzałość i nie są jedynie instrumentem służącym do spekulacji. Jak na razie tego rodzaju ETF został uruchomiony w Szwajcarii, uruchomiono go w listopadzie zeszłego roku.

SEC wielokrotnie odrzucał wnioski o stworzenie ETF-a. Głównymi graczami tutaj są bracia Winklevoss oraz spółka VanEck. W zeszłym roku dużo się mówiło o tym, że stanowisko amerykańskiego regulatora może zmienić się w pierwszym kwartale 2019 roku. Zobaczymy, czy kolejne próby przyniosą skutki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here